Skocz do zawartości

Co2 z butli wysoko ciśnieniowej PYTANIA


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Z powody braku czasu nie szukałem na forum takich wątków jak tutaj.

 

Więc przejdę do rzeczy.

 

Chciałbym podłączyć zestaw co2.

 

Tylko nie wiem po co są:

 

-elektrozawór

- ta rurka w czerwonej ramce

 

Dołączona grafika

 

-precyzyjny dławik

-Jaki dyfuzor najlepiej stosować aby co2 się w pełni rozpuszczało.

 

- Koleś w sklepie powiedział mi dziś, że jest takie coś, że się raz na dzień się naciśnie pompkę i co2 leci. Taka jakby pompka co kosztuje w granicach 20/30zł. Nie wiem co to jest. Czy takie coś jest bardziej opłacalne niż butla???

Mówił jeszcze że to trochę do sprayu jest podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno miał na myśli CO2 pod korzenie roślin

 

 

Pewnie miał na mysli cos takiego: http://allegro.pl/mhk-filtus-butla-dzwo ... 44300.html

I co lepsze to niż co2 w sprężone w butli???

 

 

Hihi już wiem po co jest ta szklana rurka co ją zaznaczyłem w ramkę. To licznik bąbelków (ale odkrycie :P)

 

Tylko po co to jest. Ja mam tam siedzieć i liczyć bąbelki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej bąbelek na sekundę leci do baniaka tym większe sterzenie co2 w wodzie. Musisz sobie opracować ilość, która będzie cię satysfakcjonowała.

 

Wydaje mi się, że butla na dłuższy czas to lepsze rozwiązanie. Ale jezeli nie masz duzego baniaka to spokojnie wystarcza bimbrownia lub takie coś z Filtusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co ująłeś w ramce to ratometr nie policzy ci on bąbelków poniewaz puszczając 1 bąbel na 2-5 sekund nie podniesie ci tej ołowianek kulki która jest w środku. (przynajmniej w mim przypadku to nie działa a mam 1 babel na 3 sek.)Podniesie się ona tylko w tedy kiedy układ się rozszczelni. Takie coś nie jest przydatne moim zdaniem w akwarystyce bardziej jak byś podłączył do butli z browarem bo wtedy podaje na tej małej skali ciśnienie wychodzące.

Elektro zawór- po to żeby nie trzeba było latać i zakręcać butli

precyzyjny dławnik- zwany tez precyzyjnym zaworem właśnie do ustawienia ilości bąbelków na sekundę

 

miałem kiedyś bimbrownie i nie zadowalało mnie to a co2 w spreju na dłuższą mete za drobie mam taka zama butle jak ty ( 1,5 kg) i jadę na niej 2 miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie trzeba wyciągać kabla bo fizycznie byś musiał podejść i wyłączyć. Podłączasz to do czasownika za 20 zł w cascoramie ustawiasz czas np. 10 godz i samo się włącza i się samo wyłącza

coś takiego

ttp://allegro.pl/wlacznik-wylacznik-cza ... 81367.html

 

a elektro zawór poszukaj na allegro to znajdziesz najlepiej na 230 V nie grzeje się tak strasznie jak inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety według mnie tak. Jak nie będziesz wiedział ile bąbli dajesz to z dyfuzora zrobisz gejzer a i będzie ciężko zapanować nad parametrami wody. Polecam szklany jak i zawór przeciw zwrotny a zaworek precyzyjny camozzi czy jakoś niższa półka cena przestępna ( mam taki zestaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...