Skocz do zawartości

Czy ona jest w ciazy ?


asiaaa995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem ponad 30 naraz i i tak przeżywały. Twój wybór...

Poczekaj tydzień mniej więcej po takim okresie czasu powinna urodzić.

Nie no nie chcę być niegrzeczny ale jeśli po takim ujęciu ,zdjęciu potrafisz określić ,że w ciągu tygodnia rybcia urodzi ,to wielki szacunek dla ciebie i twoich nadprzyrodzonych umiejętności ;)

A tak na poważnie ,to pełny spokój.Jeśli rybcia jest gruba i będzie przy odbycie miała delikatnie kanciaste miejsce ,będzie to świadczyć o rychłym koceniu się.

Biorąc pod uwagę twoją fotkę ,to nie jest ona jeszcze aż tak bardzo gruba,aby już miała rodzić,kocić się.Jeśli jednak już ci się wykoci ,to rób tak jak ja kiedyś robiłem.Mianowicie prowadziłem swoim samiczkom coś jak kalendarz,w którym odznaczałem sobie wykot i ustalałem ,tak mniej więcej następny.Pomiędzy jednym,a drugim koceniem jest około 30 dni.W ten sposób można bardzo łatwo ,bez stresowania samiczek,stosunkowo przed czasem,powiedzmy około trzech dni,przerzucać je do kotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się endllerki tak rodziły (widziałem nawet tarło)... więc nie wiem.

Nie no nie będę się z tobą sprzeczał powiem tylko ,że endlerki są jajo-żyworodne,a to znaczy że na świat przychodzą żywe rybcie .Nie składają ikry kolego ;)

Ciągle twierdzę ,że musisz troszeczkę poczytać i nie wnosić nic głupiego na forum. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie przenieść do odpowiedniego działu.

 

Parę rad co do tematu:

- jeśli w akwarium masz przynajmniej jednego samca to samiczki będą zawsze "w ciąży".

- jeśli samca nie ma, a miały z nim wcześniej kontakt to mogą jeszcze wydać na świat 3-4 mioty bez jego udziału, przy czym każdy kolejny jest mniej liczny.

- gupiki rodzą mniej więcej co miesiąc.

- dokładną datę ciężko ustalić, natomiast można rozpoznać zbliżający się poród.

- na forum są dziesiątki tematów "gupik w ciąży" użyj szukajki.

- na forum znajduje się kompendium o gupikach, są też opisy innych ryb żyworodnych u których rozmnażanie wygląda identycznie - zajrzyj.

 

Jeszcze coś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...