Skocz do zawartości

[54l] ogólne


dawcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak...

Obsada spoko można by jeszcze jakieś krewecie dać, kwestia gustu.

Jeżeli zostajesz na razie przy 15W to masz następujące opcje:

1. obklej pokrywę folią odbłyśnikową (nie chodzi mi tu o sreberko do zawijania kanapek)

2. poczytaj o roślinach nie wymagających dużo światła... i coś wybierz

3. (akwaryści wyjadacze niech tego nie czytają ;) )jeżeli jesteś ryzykant to możesz spróbować z:

Dużym heńkiem (u mnie dawał jakiś czas radę przy małym świetle, potem dobiłem do 0,5W/l),

Rotalą indyjską (j.w. najlepiej żeby sadzonka była wysoka tzn. jak najbliżej światła)

Od razu mówię że nie odpowiadam jeżeli rośliny zwiędną...

4. powtórzę się - dodaj drugą 15W świetlówkę

 

A nie przejdzie:

10x neon inessa

2xramirezy

6x otosek

4x kirysek

otosy i kirysy(tylko pandy lub pigmeje) po min 5 sztuk ale może być im ciasno w tym litrażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z modułem w sumie to też dobry pomysł ale nie mam pojęcia jak to zaczepić pod pokrywą. Musiałbyś sam pokombinować :) Najlepiej żebyś zamontował ze 2 moduły po 2 stronach (nawet o mniejszej mocy) ale tak żeby równomiernie światło padało na akwa. Te żarówki w modułąch mają barwę 6500K więc jak zamontujesz od razu wymień świetlówkę w pokrywie np na Sylvania Gro-lux 8500K.

Co do foli to przykładowo taka (nie wiem tylko czy wolno mi link dać): http://alejka.pl/samoprzylepna-folia-al ... ektra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium wrócił kirysek, który jako jedyny pozostał mi ze starej obsady. Bardzo spodobał się mu nowy żwirek, cięgle coś w nim kopie, jest po prostu wniebowzięty ( a wy karzecie mi go oddać :shock: )

 

Zaczynam dokupować roślinki. Byłem dzisiaj w zoologu ale niestety nie mięli anubiasów (czyli oczywiście tego co chciałbym kupić :x ) więc nic na razie jeszcze nie kupiłem. Jutro chyba kupie kabombe ( czy nada się do mojego obecnego oświetlenia???) i posadzę z lewej strony by zasłonić filtr. Co o tym myślicie??

 

Poza tym na środek jakiś korzeń i za nim anubias i coś jeszcze (tylko co :?: ). Co wy na to???

 

JESZCZE JEDNO PYTANIE - co mylicie o kupnie nawozu EasyCarbo???

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium wrócił kirysek, który jako jedyny pozostał mi ze starej obsady. Bardzo spodobał się mu nowy żwirek, cięgle coś w nim kopie, jest po prostu wniebowzięty Skąd masz taką pewność? Może po prostu jest głodny? :roll: ( a wy karzecie mi go oddać :shock: )

 

Zaczynam dokupować roślinki. Byłem dzisiaj w zoologu ale niestety nie mięli anubiasów (czyli oczywiście tego co chciałbym kupić :x ) więc nic na razie jeszcze nie kupiłem. Jutro chyba kupie kabombe ( czy nada się do mojego obecnego oświetlenia???) i posadzę z lewej strony by zasłonić filtr. Co o tym myślicie??Sam mam kabomby i oświetlenie dziadowe. Może Być :)

 

Poza tym na środek jakiś korzeń i za nim anubias i coś jeszcze (tylko co :?: ). Co wy na to??? A ja na to jak na lato :) Będzie ślicznie wyglądać. Kup nieźle powyginany i obsadź go mchem ;)

 

JESZCZE JEDNO PYTANIE - co mylicie o kupnie nawozu EasyCarbo???Nie słyszałem o nim

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za treściwą i pomocną odpowiedź rerik. jutro w takim razie kupuje kabombe i zaczynam rozglądać się za korzeniem. Co do mchów to zamierzam korzeń nimi obsadzić, tylko gdzie je dostać??? U mnie w zoologicznym nigdy nie mieli i jak się pytałem to mieć nie będą :(

 

P.S

Co do mchów to muszą mieć dużo światła??? Jakie są ich wymagania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za treściwą i pomocną odpowiedź rerik. jutro w takim razie kupuje kabombe i zaczynam rozglądać się za korzeniem. Co do mchów to zamierzam korzeń nimi obsadzić, tylko gdzie je dostać???Giedy ,sklepy ,inni akwaryści. Na pewno znajdziesz ;) U mnie w zoologicznym nigdy nie mieli i jak się pytałem to mieć nie będą :(

 

P.S

Co do mchów to muszą mieć dużo światła??? Światło musi być dosyć mocneJakie są ich wymagania???Tutaj masz info. http://www.superakwarium.pl/mech-jawajski-id577.html to jest przykład takiego dosyć popularnego mchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te moduły oświetleniowe-to bardzo łatwo się je montuje ;) przykręcasz do pokrywy 2 śrubkami lub możesz nawet przykleić silikonem.

Myślę,że kabomba Ci zmarnieje przy tym światełku. Mech java możesz mieć śmiało-jeśli nie ma u Ciebie w sklepie, to napewno znajdziesz na allegro

Pytałeś jeszcze o odbłyśniki, to jest super taśma -mam i się świetnie trzyma

http://allegro.pl/odblysnik-folia-samop ... 30105.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zoologicznym, i co???? Oczywiście nie mają moczarek :evil: . No oszaleć można. Będę musiał się chyba gdzieś dalej do zoologa wybrać bo mnie chyba krew zaleje ;) albo na necie poszukam. Z korzonkiem tak samo :x , nic tylko te najmniejsze!!!

Niestety juto mam ciężki sprawdzian z bioli i dzisiaj się chyba nie dam rady wybrać, więc może jutro chyba uda mi się gdzieś wyrwać.

Jak coś kupie to wtedy będzie aktualka i nowe foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Zamówiłem dzisiaj moduł oświetleniowy 11W http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-e ... 19123.html oraz nawóz easycarbo. W sobotę wybieram się do lasu po większy korzeń, obsadzę go mchem. Jak dojdzie oświetlenie i je szczęśliwie zamontuje to kupie wreszcie roślinki. I teraz znowu pytanie. Po zamontowaniu owego oświetlenia będę miał 0.48W/l , jakie do takiego oświetlenia i nawozu easyCarbo polecacie roślinki??? Przede wszystkim coś na lewą stronę, jakieś wyższe i niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Byłem dzisiaj w lesie po korzeń (ileż ja się go naszukałem). Przywiozłem go już do domu, aktualnie wyparzam go we wrzątku, potem jeszcze się pomoczy i wreszcie będę miał zagospodarowany środek akwa.

Oto zdjęcie mojej "zdobyczy" :

 

post-6694-13685160788802_thumb.jpg

 

Dodaje jeszcze zdjęcie jedynego na razie mieszkańca akwarium:

 

post-6694-13685160789253_thumb.jpg

 

P.S.

Co z takim korzeniem trzeba jeszcze zrobić zanim się go wrzuci do akwarium????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Do akwarium przybył korzeń, został obsadzony mchem jawajskim. Doszedł też moduł oświetleniowy 11W, który został zamontowany wczoraj. Jednak moduł ten jest krótszy od świetlówki i oświetla tylko prawą część akwarium, reszta jedzie tylko na świetlówce. Dlatego myślę nad przesunięciem korzenia bardziej na lewą stronę, między korzeniem a szybą akwa będzie jakiś anubis zakrywający filtr. Po prawej stronie troszkę ciaśniej posadzę nurzańce, i dodam jakieś rośliny (na razie ni wiem jakie, poradźcie). Planuję też zmianę mojej świetlówki ( jest już zużyta) na sera plant color, chyba że polecicie coś innego.

 

A teraz zdjęcie:

 

post-6694-13685160868511_thumb.jpg

 

Co do odsady to myślę czy 10 neonków nie zamienić na 10 razbor klinowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...