Skocz do zawartości

Wypławki?


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż jest kilka metod na wypławki jednak ja postawiłem na preparat NO-Planaria. U mnie wypławki się pojawiły w 112L. Kupiłem nową roślinę i poprosiłem córkę aby wrzuciła ją do kwarantanny niestety nie mogła sięgnąć i roślinka znalazła się w głównym baniaku. Po tygodniu pojawiły się wypławki. Wypróbowałem metody mało inwazyjne czyli mięso mielone w gazie oraz odławianie podczas karmienia , niestety to była totalna porażka. preparat NO-Planaria okazał się zbawieniem. Kurację zacząłem w środę ze zwiększeniem dawki o 50% od podawanej na opakowaniu:

- środa 3 łyżeczki (łyżeczka jest w komplecie z preparatem jeśli kupimy oryginalne opakowanie)

- czwartek 2 łyżeczki

- piątek 1 łyżeczka

- sobota 0,5 łyżeczki

- niedziela 50% podmiany wody.

 

Wydaje mi się że preparat zadziałał w 100%. Wypławek nie widuję. Nie pokazują się nawet przy wsadzeniu do zbiornika mięsa mielonego, co zawsze skutkowało. Kurację trzeba będzie jeszcze powtórzyć ze 2x w odstępie 2 tygodni. Aby zabić wypławki które są w jajeczkach. Obsada zbiornika nie ucierpiała, co prawda wyłowiłem Heleny bo nie byłem pewien czy przeżyją, ale Razbory Galaxy z narybkiem, Amano, RC i Babaulti czują się dobrze. Nawet pojawiły się młode RC czego wcześniej nie widziałem.

 

PS. Helenki nie chciały zjadać tego dziadostwa, podobno kiryski, bojownik i molinezje się nimi interesują. Ale trzeba je trochę przegłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...