Skocz do zawartości

Problem ;/


Wistkiop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na początku mówię, że nie wiedziałem gdzie napisać temat, więc dałem tutaj...

 

Do rzeczy...

Mam "problem" z rybkami a mianowicie...

Mam:

- 5 neonów innes`a

- 2 gupiki (samiec,samica)

- 2 molinezje (samiec,samica)

- 1 Glonojad syjamski [złoty]

- 1 kirysek

 

Można nazwać to problem, bo...:

1. Samiec molinezji pływa tylko i wyłącznie z samicą gupkia i od tego czasu ma większy brzuszek. (Samica ;P)

2. Samiec gupkia pływa tylko i wyłącznie z neonami innes`a

3. Glonek se tam na szybach siedzi... (mało istotne) Kirysek też :D Tylko na dnie :P

4. Samica molinezji pływa zawsze sama ; // I prawie cały czas siedzi na dnie ; //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głupika i molinezji- nie możliwe jest by te 2 gatunki się krzyżowały :)

Co do neonów i głupika- nic nadzwyczajnego, po prostu tak pływa :)

A co do samicy molinezji- Molinezje nie są rybami które łączą się w pary tak jak np. pielęgnice. Może po prostu samiec nie jest zainteresowany samica.

 

Nie martw się, nie zachodzi w twoim akwarium nic podejrzanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atreyu a mógłbyś podesłać mi link do zdjęcia takiej hybrydy, o ile taki temat jest na forum?

Bo w tym momencie doznałem szoku

 

 

___________________________________

 

Link odnośnie rozmowy o hybrydach głupik+ platka

 

viewtopic.php?f=5&t=18837

 

Z tego co mówia to jest nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jeden użytkownik, nie jestem pewien który ale chyba jachaja5 dał kiedyś zdjęcie takiej przypadkowo powstałej u niego hybrydy.

Wiem że takie zdjęcie było, ale nie mogę go znaleźć.

 

Ogólnie chyba wszystkie ryby żyworodne krzyżują się w obrębie swojego rodzaju.

Np. ryby z rodzaju Xiphophorus czyli wszystkie gatunki mieczyków i zmienniaków krzyżują się ze sobą.

To samo tyczy się gupików pawie oczko, endlera i różnych gatunków molinezji które należą do rodzaju Poecilia.

Przy czym ryby najbliżej spokrewnione krzyżują się łatwiej np. różne gatunki gupików, od tych które bardziej się różnią. Dlatego krzyżówki gupika i molinezji są dość rzadkie.

 

Krzyżówki pomiędzy różnymi rodzajami nie występują, dlatego np. przy hodowli mieczyków Hellera i Molinezji BM nie ma obaw o ewentualne hybrydy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jeden użytkownik, nie jestem pewien który ale chyba jachaja5 dał kiedyś zdjęcie takiej przypadkowo powstałej u niego hybrydy.

 

Nie przypadkowo powstałej, on specjalnie doprowadził do tarła w dwóch różnych gatunków kirysków, a te fotki są w temacie "zdjęcia rybek"(czy jakoś tak) w ROWiN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jeden użytkownik, nie jestem pewien który ale chyba jachaja5 dał kiedyś zdjęcie takiej przypadkowo powstałej u niego hybrydy.

 

Nie przypadkowo powstałej, on specjalnie doprowadził do tarła w dwóch różnych gatunków kirysków, a te fotki są w temacie "zdjęcia rybek"(czy jakoś tak) w ROWiN ;)
Kirysków. Ja mówię o żyworódkach. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...