Skocz do zawartości

Korzenie akacji


Waxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda temat akacji już był poruszany na forum i dokładnie go przeczytałam,to chcę go jednak ponownie zacząć.Znalazłam 2 dość ciekawe gałęzie.I tu pojawia się problem.W Polsce akacja jako taka nie rośnie. Rośnie za to robinia akacjowa zwana potocznie akacją.Z tego co jest mi wiadome jest rośliną silnie trującą.

 

"Wszystkie części tego drzewa są trujące, toksyny są tak silne, że przedostają się nawet do gleby.

 

Robinia zawiera białko roślinne z grupy toksalbumin, które wywołują silną hemolizę krwinek. Podane doustnie wywołują zatrucia, które objawiają się podrażnieniem przewodu pokarmowego i wymiotami, powodują także obrzęki i uszkodzenia wątroby i nerek. Są szczególnie silnie szkodliwe w przypadku podania pozajelitowego. Znane są przypadki bardzo silnych reakcji uczuleniowych u osób zbierających korę robinii, a także drwali ścinających te drzewa."(cytat pochodzi z http://www.papugi.resnet.pl/artykuly/akacja.htm)

 

Podobną opinię można przeczytać na http://pl.wikipedia.org/wiki/Robinia_akacjowa .

Czy w związku z tym korzenie i gałęzie tego drzewa nadają się do akwarium i czy nie spowodują kłopotów z rybami?

:idea::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam korzeń Akacji w akwarium Waży chyba ze 40 kg . Ogromny

 

Dołączona grafika

 

Wyciągnięty ze skarpy nad stawem . Po wypłukaniu trafił do akwarium i jest już prawie równy rok w zbiorniku . Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków. Drzewo jak drzewa nie widzę przeciwwskazań do umieszczania go w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu owszem trochę mam ale,że jestem ciekawskie stworzenie to już dziś zaczynam drążyć temat.I dlatego mam następne pytanie. Jeżeli badyle wyprażę w piekarniku to muszę je jeszcze gotować w solance(brak odpowiedniego gara)?Temperatura ok. 200-250oC powinna wybić wszystkie wirusy i bakterie, ze o grzybach nie wspomnę. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...