Jump to content

Tarło prętnika


 Share

Recommended Posts

Po pierwsze gratuluję tarła ;)

Po drugie samiec pilnuję do czasu aż będą swobodnie pływać. Samicę od razu należy po tarle usunąć. Wiec to tarło nie powinno się odbyć w zbiorniku ogólnym bo jeszcze są przecież razborki które też są zagrożeniem. Przenieś narybek do jakiegoś oddzielnego akwarium ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A więc tak... pierwsze tarło było niewypałem, ale jakis tydzien temu prętnik ponownie zbudował gniazdo... doszło do tarła i UWAGA przy obsadzie : 8 razbor para prętnika i PARA KAKADU (wziąłem inaczej poszły by w kanał), samiec prętnika utrzyma ł gniazdo i młode... młode już same pływają (więc maja jakies 4 dni) jest ich około 4 - 8. Póki co nie widziałem żeby inne rybki się nimi interesowały, kakadu obrały inny róg akwarium i nie wpływają w strefę "prętnika". mam nadzieję że coś się utzyma, ale i tak jestem zdziwiony tym że się cos wylęgło w ogólnym.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak szczerze to chyba mi nie zależy żeby uchować... W tych czasach żeby sprzedać to trzeba wystawiać fakture, a akwarystyki i tak nie chcą przyjmować rybek nawet za free. Wieć jak coś się ostanie to bedzie wielki sukceZ :)

 

 

Update 27/11/2010

Masakra te prętniki trą mi się w ogólnym jak szalone, wczoraj samiec zbudował gniazdo a dzisiaj już widziałem jak samica "wyrzucała" z siebie jajeczka. Chciałem się pozbyć rybek i wziąć się za krewecie ale chyba zadbam o to by utrzymać narybek następnym razem.

Link to comment
Share on other sites

54L, Obecnie moja obsada to:

Parka prętnika 1+1

Razbora espei 6

Krewecie amano 6

 

Samiec już zbudował gniazdo.

Moje pytanie brzmi: Czy przy razborkach prętnik jest w stanie uchować młode?

Nie uchowasz młodych ,nawet w oddzielnym zbiorniku ,bez przygotowania wcześniej odpwiednich kultur pierwotniaków. Tzw (bazy zielonej wody) do skarmiania,narybek jest tak drobny że zjedzą go przysłowiowe jednodniowe gupiki,i nawet larwa solowca jest za duża na początku do jego wyprowadzenia,możesz spróbować wyprowadzić kilka szt.tzw brudną wodą z dokładnie roztartych rureczników ochotek i oczlików.Tarło tych ryb nie jest czymś nadzwyczajnym ale bez bazy pokarmowej nie nie warto zawracać sobie głowy narybkiem.
Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2 małe platki urodziły mi sięw ogólnym i karmię je płatkowanym pokarmem (kruszonym) i bardzo chętnie jedzą.

Tak narybek żyworódek przeżyje na takim pokarmie ale jakość wyprowadzonych w ten sposób ryb i ich tempo wzrostu jest gorzej niż mizerne.

Wiem że każda ryba woli co innego ale według mnie kruszony pokarm by im wystarczył.

Bzdura i kompletny brak doświadczenia z narybkiem ryb łaźcowatych.
Link to comment
Share on other sites

witam, odnośnie wychowu narybku prętnika:) prętników nigdy nie rozmnarzałem, ale gurami marmurkowe i bojowniki owszem:) wychów nie był prosty:/ ja swoje wykarmiłem na ugotowanym żółtku jajka rozbitego w letniej wodzie, z ok 1000 sztuk uchowało się 90 do wielkości 2.5 cm, woda strasznie cuchnęła, dlatego często wymieniałem ja, % odchowu nikły , ale jaka satysfakcja:) poszły do znajomych i do sklepów. do wychowu , a nawet do odbycia tarła proponowałbym jednak oddzielny zbiornik. pozdrawiam i powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...