Skocz do zawartości

[54L]To będzie krewetkarium i mcharium!!!![Dla upierdliwych]


Przemek.Sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Przedstawiam drugie z kolei moje akwarium, docelowo będzie do mcharium-krewetkarium.

Na razie niema czego komentować, roślinki dotrą jutro (wtorek) krewetki dopiero przywiozę w następnym tyg.

 

Cel: Azja

 

Troszkę specyfikacji:

 

Wymiary:

60x30x30

Filtracja i napowietrzanie:

-Filtr jest ale ciężko powiedzieć jaki.

-Kaskada AquaClear

-Napowietrzacz + kamień (bąbelki)

Ogrzewanie:

-Jakaś z termostatem 50W

Oświetlenie:

Świetlówka 1x18W

Flora:

-Eleocharis Parvulus (w drodze)

-Creeping moss (w drodze)

-Flame moss (w drodze)

-Phoenix moss (w drodze)

-Spiky moss (w drodze)

-Taiwan moss (w drodze)

-Weeping moss (w drodze)

Fauna:

-Krewetki(jakie to nie wiem)

Nawozy:

-Tropical AquaFlorin Potassium

-Tropical Aqua Plant

-Tropical Ferro Aktiv

-TetraPlant PlantaMin

Podłoże:

-Czarny bazalt

-Łupek Bałkański zielony(dekoracja)

Tło:

Czarny brystol

A oto zdjęcia:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie minimalnie za płasko, jak byś zrobił większy spadek to droga wydawała by się bardziej naturalna, poza tym nie wiem po co chcesz wrzucać napowietrzacz? nie stosujesz co2 więc po co go jeszcze wytrącać z wody? Proponuje zainwestować w EasyCarbo żeby wzbogacać wodę w CO2, mchy ok dadzą radę bez tego ale glony też :]

btw Eleocharis Parvulus nie wiem czy przy 18W da radę ale jak nie spróbujesz to nie się nie dowiesz...

aha no i dobrze zasłoń tą tylną szybę bo widzę że akwa stoi pod weluxem a wtedy możesz mieć problemy z glonami.

Troszkę nie potrzebnie zalewałeś je bez roślinek no ale człowiek uczy się całe życie...

Do czego chcesz przyczepić wrzystkie mchy?

Czekam na jakieś fotki z roślinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni po zalaniu.woda jeszcze mętna ale filtry chodzą bez przerwy wiec szybko się wybarwi.

dodałem nawozu dla roślin, krewetki planuje w przyszłym tyg kolo wtorku/środy.

 

Tu pytanie do was, ile ew. mogę wsadzić tu neonek inesia? bo wiem ze to stadne rybki a nie chce żeby im było za ciasno albo za smutno. no i tak żeby z krewetkami się dogadały:)

 

 

Reszta zdjęć w pierwszym poście:)

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie tego zbiornika "mcharium" to dość odważne posunięcie, bo nazwą wyprzedzone dość daleko w przyszłość. Innymi słowy mcharium to to jeszcze nie jest.

 

Napiszę to co wyżej, również moim zdaniem bazalt tu nie pasuje. Tak poza tym stan baniaka jeszcze 'surowy', ale ogólnie to ciekawy projekt, wymagający kilku poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wolno rosną te mchy:/

Dołożyłem zarówke 15W razem mam 30, co2 bezpośrednio do napowietrza cza( z 3 bomble na sec.) dodaje Tetra Plant Planta Mint i woooolno to idzie:/

 

Nie mam pomysłu jak zakryć filtr:/ Grzałke to drzewko zakryje jak się rozrośnie ale co do filtra to nie wiem:/

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcharium to ma 3promile, albo Janusz.

Kup siatkę taką nawet budowlana, zaczep na tylnią ściane akwarium, dodaj mchu (polecam taiwan)

Kup nurzańca i zakryj filtr i grzałkę, przed nurzaniec daj parę ładnych korzonków- patyków, daj na nie mchu, wtedy już będzie jakiś zarys Mcharia.

Bez urazy, ale mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawozisz tym co napisałeś w pierwszym poście to możesz się rozczarować. Po pierwsze glonami a po drugie szybkością wzrostu mchów. Aquaflorin Potassium to odżywka mikroelementowa z potasem, Platamin też mikroelementowy. A gdzie inne makroelementy poza potasem, które są tak lubiane przez mchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...