Skocz do zawartości

[120L] Mała Azja


krystianeq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji iż akwarium dojrzewa od 3tygodni postanowiłem wpuścić 1wsze stadka...

 

Akwarium:

120 litrów 80x40x40

 

Oświetlenie:

2x18 dzienna i dla roślin 12h programator ( jedną zmienie napewno na większą)

(spróbuję jakoś zmodyfikować standardową pokrywe Wromak)

 

Filtracja:

Aquael Fan-2 plus

+ kaskadowy (czekam na zwrot)

 

Napowietrzanie:

Aquael APR-200

 

Ogrzewanie:

Aquaszut 150W z termostatem

 

Tło i dekoracje:

Tła obecnie brakuje - myślę nad czarnym brystolem (obecnie biała ściana:P)

do dekoracji należą:

- korzeń

- jaspis

- lawa wulkaniczna

- czarny bazalt 12kg

- piasek akwarystyczny 4kg

- ziemia ogrodowa ph6 5l

 

Flora:

- ALTERNATHERA REINECKII 3szt

- BACOPA MONNIERI 2szt

- CERATOPTERIS CORNUTA 3szt

- EGERIA DENSA 4SZT

- GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES 10 sadzonek

- HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA 3szt

- ROTALA ROTUNDIFOLIA 3szt

- HYGROPHILA DIFFORMIS SYNEMA 3szt

- HYGROPHILA POLYSPERMA 3SZT

- ELEOCHARIS PARVULA 20 SADZONEK

- LIMNOPHILA SESSILIFLORA 3szt

- RICIA FLUITANS (WGŁĘBKA)

- MICROSORIUM PTEROPUS WINDELOV MAŁA SADZONKA

- GAŁĘZATKA 2szt

 

Fauna: (niepełny skład)

 

- 22 neon inessa

- 1 zbrojnik niebieski albinos

- 1 zbrojnik niebieski weloniasty albinos

- 5 glonojadów małych (do oddania dostałem zamiast ich śmierci)

- ~30 krewetek red cherry i babaulti

- 8 ślimaków ampularii

 

Nawożenie:

 

- jeszcze nie nawożę.

 

Poniżej fotki, z racji iż to pierwszy baniak jaki zaaranżowałem, mile widziane komentarze i porady :)

 

Dołączona grafika

By krystianeq

Dołączona grafika

By krystianeq

Dołączona grafika

By krystianeq

Dołączona grafika

By krystianeq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jest trochę pusto , masz sporą ilość gatunków roślin ale w małych ilościach

dokup więcej . Dodaj też tło najpopularniejsze to czarny brystol oczywiście możesz wybrać inny kolor :)

Termometr możesz przenieść do tyłu będzie mniej widoczny , ok to na razie tyle z mojej strony czekam na dalsze postępy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dla mnie to akwa wygląda jak zalane wczoraj... jak na początek za dużo gatunków roślin... trzeba było kupić mniej a w większych ilościach. Kiedy zakładałem moje akwa prawie rok temu myślałem pewnie podobnie (ach... kupię po trochu dużo różnych roślin rozrosną się i będzie ładnie) a tu d**a. Wcale tak szybko nie rosną jakby się chciało :P a akwa wyglądało do kitu aż wstyd się było chwalić :oops: Doradzam jakieś otoski do obsady bo będziesz miał problemy z glonami przy małej ilości roślin (i bez CO2).

Obsadź heńkiem podłoże bo jest słabe z wyglądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gadacie aby zmienić tło jak jego w ogóle nie ma O.o

A c.h.u.j cie to obchodzi 8-)

I znów zachowanie godne asfaltu :x

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Również wg mnie akwarium wygląda jakby dopiero co zalane- woda mętna, no i rośliny bynajmniej nie wyglądają, jakby były w szkle co najmniej 2 tygodnie. W dojrzewającym akwarium zaczyna się powoli rozrastać roślinność- to jest dopiero co posadzone. Dopóki faktycznie rozwój się nie ruszy, nie ma co oceniać, bo jest po prostu pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego gadacie aby zmienić tło jak jego w ogóle nie ma O.o

A c.h.u.j cie to obchodzi 8-)

 

oj ursus takim zachowaniem to długo na tym forum nie pobędziesz :twisted: admini ŚPIĄ?? boshe widzisz a nie grzmisz :D

Jacy admini :P Od tego są moderatorzy, ale chyba jednak śpią :lol:

A wracając do tematu:

Dolej wody krystianeq ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje za komentarze....

Mała Azja - głównymi rybkami będą bojowniki 1+3 do tego parka P. ramireza (tak doradzono obsade)

 

Roślin mało - nie wszystkim się podoba zarośnięte akwarium....Ja doszedłem do wniosku, iż chcę patrzeć jak powoli zarasta mój baniak....

 

Woda mętna? nie bardzo - kolor ściany nie jest "biały" dodatkowo aparat nie ma funkcji focus'a i jest jakościowo słaby....

 

Ps. Zanurkowało 5 kulek torfowych w akwarium w niedalekich odstępach od roślinek... czekam na "efekty" ....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kuki torfowe tu niewiele pomogą żeby rośliny się rozrosły... podstawą jest światło którego tak naprawdę nie masz. Proponuję zmodyfikować tą pokrywę (a najlepiej zrobić samemu nową - co nie jest trudne i drogie) tak żeby mieć np 3x 24W. I odpowiednio dobrać świetlówki! Druga sprawa to brak CO2 co też nie sprzyja rozrostowi... to wszystko kosztuje... niestety. Tak to rośliny nie urosną a nawet mogą marnieć, szczególnie te czerwone. Dbaj też koniecznie o parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie nie zrozumiałeś, nie szukam pokrywy...tylko świetlówek do swojej - dokładnie poszukuje 2x 36 (lub więcej) o długości 590mm i średnicy 26mm. Jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać w/w świetlówki proszę o info...

 

Jeśli miałbym przerabiać swoją pokrywę, wyszło by troszkę babrania się z wycinaniem plastiku, i przemieszczeniem całego układu od obecnego oświetlenia 2x18w....

 

Jakieś pomysły?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cię trochę zmartwię... z tego co mi wiadomo długość świetlówki jest ściśle powiązana z jej mocą (w Watach), nigdzie nie dostaniesz świetlówek 36W o długości 59 cm. Dla typu T8 (bo takie pewnie masz oprawki w pokrywie) świetlówki mają 120 cm.

Dlatego napisałem o pokrywie bo myślałem że o tym wiesz. Dlatego na forum jest milion wątków o przerabianiu pokryw lub domontowywaniu dodatkowych świetlówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...