Jump to content

ikra i rozmnażanie kakadu

Recommended Posts

3 dni temu pielęgniczka kakadu złożyła ikrę. Sądzę, że była zapłodniona bo większość z niej była różowa. Przez cały czas dzielnie pilnowała jej a samiec jej pomagał. Dzisiaj zauważyłem, że w tym miejscu, wktórym była przyczepiona do kokosa niem już ikry ale samiczka nadal siedzi pod jednym z nich, a samiec nadal wszystkich odgania (są tak ułożone jeden na drugim, że ma jedną kryjówkę z labiryntami) Czy możliwe jest aby samiczka przeniosła w inne miejsce ikrę, a może już narybek? Czy może ikra została zjedzona a oni tak po prostu nadal sobie pilnują tego miejsca? Napiszcie proszę co i jak?

Przenieść ikry to nie przeniosły. Jak nie widzisz młodych to tez się nie wykluły. Najprawdopodobniej po prostu zjadły ikrę. U mnie zjadały przynajmniej trzy razy z rzędu (o tylu wiedziałem), pilnować tez pilnowały. Martwiłem się tym ponieważ to w końcu pielęgniczki. Ale trochę o tym poczytałem i dowiedziałem się, że pierwsze swoje ikry po prostu zjadają. Dopiero po kilku razach nauczą się wychowywać młode.

A jednak przeniosły ikrę, młode się w końcu wykluły i mam małe kakadulce nie wiem ile ich jest ale tak na oko około 20 Samiczka dzielnie się nimi opiekuje a samiec jej pomaga z pewnej odległości. Odganiają innych mieszkańców Wczoraj wieczorem wyprowadziła je na spacerek, a dziś od rana pływają teraz są troszkę dalej od kryjówki i samiczka ma więcej roboty bo musi pilnować dookoła siebie. Pięknie wygląda jak łapie je w pyszczek i zanosi w bezpieczne miejsce. Dodam, że dziwię się to jej pierwsze tarło już straciłem nadzieję, że coś w tych kokosach jeszcze jest a tu taki prezent. Mam nadzieję, że odchowa choć kilka sztuk. Jak naładuję baterię to spróbuję zrobić fotki.

Karmię je JBL NovoBaby mam nadzieję, że na razie wystarczy?

karma o której napisałem jest 3 etapowa pierwszy etap to właśnie pojemniczek z pyłem drugi ciut grubszy a trzeci to bardzo malutkie płatki. Mam nadzieję tylko, że inne rybki nie będą w stanie załatwić całego stadka, a odławiać nie chcę gdyż wolałbym, aby ich i samicy nie stresować.

Mam akwa 300l dość gęsto obsadzone, a w nim skalary, boliwijki, glonojady syjamskie i neonki. Te ostatnie najbardziej się kręcą koło wczoraj widziałem jak jednego "przecinka" zjadły. A jeśli chodzi o fotki to do du..y mam aparat i nic nie widać.

• 1 month later...

za mną 2 tarła kakadu i niestety wszystkie małe zjedzone przez neonki i inne gadziny! Teraz jest trzecie i już dzisiaj samiczka wyprowadziła młode na spacerek. Nie wiem czy dobrze zrobiłem (na pewno wbrew sobie ale...) odłowiłem część narybku i zawiesiłem kotnik w baniaku i tam je wpuściłem resztę zostawiłem samicy. Pytanie czy same w kotniku zdołają przeżyć? Czy muszę jakoś wyjątkowo nimi się zajmować poza karmieniem? Czy włożyć im jakąś roślinkę np mech lub coś innego? Czy przeżyją bez samicy?

Share

• Create New...