Jump to content

ikra i rozmnażanie kakadu


Recommended Posts

3 dni temu pielęgniczka kakadu złożyła ikrę. Sądzę, że była zapłodniona bo większość z niej była różowa. Przez cały czas dzielnie pilnowała jej a samiec jej pomagał. Dzisiaj zauważyłem, że w tym miejscu, wktórym była przyczepiona do kokosa niem już ikry ale samiczka nadal siedzi pod jednym z nich, a samiec nadal wszystkich odgania (są tak ułożone jeden na drugim, że ma jedną kryjówkę z labiryntami) Czy możliwe jest aby samiczka przeniosła w inne miejsce ikrę, a może już narybek? Czy może ikra została zjedzona a oni tak po prostu nadal sobie pilnują tego miejsca? Napiszcie proszę co i jak?

Link to comment
Share on other sites

Przenieść ikry to nie przeniosły. Jak nie widzisz młodych to tez się nie wykluły. Najprawdopodobniej po prostu zjadły ikrę. U mnie zjadały przynajmniej trzy razy z rzędu (o tylu wiedziałem), pilnować tez pilnowały. Martwiłem się tym ponieważ to w końcu pielęgniczki. Ale trochę o tym poczytałem i dowiedziałem się, że pierwsze swoje ikry po prostu zjadają. Dopiero po kilku razach nauczą się wychowywać młode.

Link to comment
Share on other sites

A jednak przeniosły ikrę, młode się w końcu wykluły i mam małe kakadulce nie wiem ile ich jest ale tak na oko około 20 Samiczka dzielnie się nimi opiekuje a samiec jej pomaga z pewnej odległości. Odganiają innych mieszkańców Wczoraj wieczorem wyprowadziła je na spacerek, a dziś od rana pływają teraz są troszkę dalej od kryjówki i samiczka ma więcej roboty bo musi pilnować dookoła siebie. Pięknie wygląda jak łapie je w pyszczek i zanosi w bezpieczne miejsce. Dodam, że dziwię się to jej pierwsze tarło już straciłem nadzieję, że coś w tych kokosach jeszcze jest a tu taki prezent. Mam nadzieję, że odchowa choć kilka sztuk. Jak naładuję baterię to spróbuję zrobić fotki.

Karmię je JBL NovoBaby mam nadzieję, że na razie wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

karma o której napisałem jest 3 etapowa pierwszy etap to właśnie pojemniczek z pyłem drugi ciut grubszy a trzeci to bardzo malutkie płatki. Mam nadzieję tylko, że inne rybki nie będą w stanie załatwić całego stadka, a odławiać nie chcę gdyż wolałbym, aby ich i samicy nie stresować.

Link to comment
Share on other sites

Mam akwa 300l dość gęsto obsadzone, a w nim skalary, boliwijki, glonojady syjamskie i neonki. Te ostatnie najbardziej się kręcą koło wczoraj widziałem jak jednego "przecinka" zjadły. A jeśli chodzi o fotki to do du..y mam aparat i nic nie widać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

za mną 2 tarła kakadu i niestety wszystkie małe zjedzone przez neonki i inne gadziny! Teraz jest trzecie i już dzisiaj samiczka wyprowadziła młode na spacerek. Nie wiem czy dobrze zrobiłem (na pewno wbrew sobie ale...) odłowiłem część narybku i zawiesiłem kotnik w baniaku i tam je wpuściłem resztę zostawiłem samicy. Pytanie czy same w kotniku zdołają przeżyć? Czy muszę jakoś wyjątkowo nimi się zajmować poza karmieniem? Czy włożyć im jakąś roślinkę np mech lub coś innego? Czy przeżyją bez samicy?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...