Skocz do zawartości

szybka pod pokrywą


michaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak bardzo woda chlapie Ci na świetlówkę? Może skoro tak to powinieneś filtr lepiej ustawić by nie robił burzy na tafli wody?

Moim zdaniem nie ma większego sensu dokładanie szybki ponieważ..po pierwsze to duże utrudnienie, jak trzeba coś przy akwarium zrobić a poza tym, zachlapana będzie szyba więc i tak "plamy" po wodzie będą...tyle że na szybie a nie bezpośrednio na świetlówce. Chyba że boisz się o ewentualne zwarcie?? jednak jeśli masz pokrywę akwarystyczną, to powinna być świetlówka i wszystkie inne elementy oświetlenia odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm teraz już nie chlapie ale właśnie przy poprzednim akwarium zrobiłem przy podmiance za dużą dolewkę, filtr też widocznie był za wysoko i kiedy świetlówka przestała działać, zauważyłem ze jest cała mokra :( dlatego chciałbym nie powtórzyć w przyszłości tego samego błędu:) ale rozumiem ze jeśli mam pokrywę akwarystyczną to niewielki kontakt z wodą nie powinien zrobić jej krzywdy? tamta miała już 5 lat więc może padła ze starości a nie przez tą wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...