Skocz do zawartości

[45l]Bojownikarium rastańca (zlikwidowane)


rastaniec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium:60x30x30(panorama)

filtracja:wewnętrzny aquael jakiś mini-gąbka

oświetlenie:2x11W ekonoline

grzałka:w zestawie

CO2: nie stosuję

nawozy:nie stosuję

parametry: nie mierzę

podłoże: ziemia , bazalt

ozdoby: korzeń

obsada:

bojownik-(1+2)szt

kirys panda-5szt

otosek-4szt

rośliny:

nurzaniec,wąkrotka,kryptokoryna,żabienica,rogatek,mech,moczarka i coś czerwone

 

 

Zapraszam do komentowania, bo ciągle coś zmieniam w tym baniaczku i wciąż nie jestem zadowolona :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest żabienica delikatna, nie sagitaria.

a w kwestii pand - tu wszyscy piszą, że bazalt nie dobry dla kirysków, nie będę polemizować, ale ja miałam pandy od początku akwarium obserwuję ryby codziennie i nigdy nie zauważyłam, żeby jakaś miała zranione wąsiki czy brzuszki. Chyba nie ma co się przewrażliwiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Bardzo mi się podoba, aż musze się zapytać jak udaje Ci się utrzymać roślinki w takiej pięknej formie bez żadnych nawozów? Akwa bardzo mi się podoba! Gratuluję! Pozdro!

 

 

W akwariach typu low-tech nawóz jest z ziemi i odchodów rybek-to jest plus. A minus jest taki, że przy słabym oświetleniu nie ma raczej co liczyć na dobrą kondycję co bardziej wymagających roślin.

Już trochę tego zielska się nawywalałam z akwarium :roll: na zasadzie....a, może się uda i urośnie

Ale jeśli wybierzemy odpowiednie, mało wymagające gatunki, to jak widać dają radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...