Jump to content

[160l] Ogólne aktualizacja str.2 17.8.2011

madman
 Share

Recommended Posts

Próbowałem już to wywalic ale syn i żona nie pozwolili mi na to . W styczniu planuje 2 akawa kupic to mieszkańców przeniosę na kilka dni do nowego i chcę całkowicie zmienic (przemeblowac) wszystko . Dołożyc żwirku jakiś efektowny korzeń i poprzesadzac rosliny.

Co do filtru to jest filtr który był w zestawie z akwarium ( nie powiem jak się dokładnie nazywa, wbudowany jest w róg akwarium). Akwarium JUWEL 160 , temperatura ~25 st. Oświetlenie też z oryginalną pokrywą juwel 2x30W , 1 świetlówka barwy zimnej , 1 ciepłej . Rośliny rosną bardzo ładnie i szybko.post-6650-13685160554429_thumb.jpgpost-6650-13685160554896_thumb.jpg

Fotki zmniejszone .

Obsada :

8x Neon czerwony

10x Neon Innesa

1x Labeo bicolor

3x Kirysek Malutki

3x Zbrojnik niebieski

Chyba para skalara ( nie jestem pewny co do pary )

Para Pielęgnic ramireza

Para Akara Cętkowana (Laetacara curviceps) Co do których też nie jestem pewny czy to parka)

Doświadczonych akwarystów poproszę o identyfikację roślin jeżeli da radę z tych zdjęc .

I ostatnia seria fotek.post-6650-13685160603325_thumb.jpgpost-6650-13685160603759_thumb.jpg

Jak dla mnie to nie jest żaden kirysek malutki tylko pstry ;) Dokup im jeszcze z 3kolegów tego samego gatunku.

To jest kirysek malutki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kirysek_malutki

Dzięki za poprawienie , identyfikowałem z książki . A przy zakupie była tylko niemiecka nazwa bo mieszkam w niemczech. A sprzedawca powiedział ,że rosną do 3 cm więc się tym sugerowałem i pasował my tylko kirysek malutki. :)

Zapewne wszystko zrobią aby tylko sprzedac .

edit: Jeszcze jeden błąd się wkradł , wcześniej pisałem o parze pielęgnic peruwiańskich , a faktycznie to są Akara Cętkowana (Laetacara curviceps).

edit:

Mała aktualizacja po wyciągnięciu ceramiki .

edit:

21.10.post-6650-13685160696166_thumb.jpg

• 3 weeks later...
  • 9 months later...

Witam po długim czasie . Mała aktualizacja (nowe korzenie) . Jeszcze nie toną więc są przygniecione kamieniami . Nowe rośliny doszły , wgłębka która na razie pływa po powierzchni .Mech jawajski,

rotala rotundifolia, nurzaniec, moczarka, mikrozorium oskrzydlone. Od następnego miesiąca planuje dołożyc oświetlenie ( w tej chwili 2x30w) i chciałbym zapytac , ile dołożyc ?

2 x 39w ,2x30w czy może wystarczy 1x30 ?

Liczę na krytykę, opinie i propozycje zmian (na lepsze oczywiście).

Dołączona grafika

• 2 weeks later...

Jako,że minęły 2 tygodnie to aktualizuję. Troszkę zarosło . Jak widać to nawet przy 0,375 Watta na litr może coś urosnąć.

Na dniach dokładam 1x30w i mam nadzieje ,że zobaczę różnicę.

I w akwarium bez oświetlenia widziałem jak nurzaniec i java i chyba jakieś anubiasy rosły ;)

Albo ustawiasz aparat i przekłamuje, albo świetlówka zmieniła Ci mocno barwę.

W każdym razie staraj się ustawiać aparat tak żeby oddawał rzeczywisty wygląd akwarium.

Co do akwarium to ten kokos daj do tyłu, i dołóż jak będziesz mógł więcej takich korzeni jak masz. Są bardzo ładne.