Skocz do zawartości

co2 rozpylanie


vieri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za reduktorem najlepiej mieć elektrozawór następnie zaworek precyzyjny ( dławnik) którym regulujesz ilość bąbelków potem zaworek przeciw zwrotny licznik bąbelków i dyfuzor w twoim przypadku filtr.

Czy coś uszkodzi nie wiem do końca w butli jest ciśnienie czyli mając za dużo bąbelków powinno uszkodzić coś w filtrze a mianowicie mechanizm zasysający powietrze. ale jeśli ustawisz małe ciśnienie wychodzące tj. na zaworze precyzyjnym nic się nie powinno stać najlepiej poszukaj jakiejś porady albo poczekaj jak ktoś co już tak ma wyrazi zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z tym uszkadzaniem. Co ma się stać?

 

Co do rozpylania to wg mnie najlepiej mała kostka lipowa przy wlocie do filtra tak aby zasysało drobne bąbelki. Przepływając przez filtr gaz rozpuści się całkowicie. Bardzo fajnie to u mnie działa w dwóch baniakach przy kaskadzie FZN-3 i kubełku ex700. Przy czym tetra nie tolerowała dużych bąbli z kamienia napowietrzającego - było je potem słychać w filtrze. To wynika z konstrukcji. Kubełki mają najpierw media filtracyjne a potem pompkę. Kaskada na odwrót więc duże bąble są na wstępie rozbijane na małe pęcherzyki przez wirnik a następnie rozpuszczają się przechodząc przez wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z tym uszkadzaniem. Co ma się stać?

 

Co do rozpylania to wg mnie najlepiej mała kostka lipowa przy wlocie do filtra tak aby zasysało drobne bąbelki. Przepływając przez filtr gaz rozpuści się całkowicie. Bardzo fajnie to u mnie działa w dwóch baniakach przy kaskadzie FZN-3 i kubełku ex700. Przy czym tetra nie tolerowała dużych bąbli z kamienia napowietrzającego - było je potem słychać w filtrze. To wynika z konstrukcji. Kubełki mają najpierw media filtracyjne a potem pompkę. Kaskada na odwrót więc duże bąble są na wstępie rozbijane na małe pęcherzyki przez wirnik a następnie rozpuszczają się przechodząc przez wkłady.

A czy tego rodzaju sposób podłączenia zestawu CO2 do zasysającej rury filtra nie wpływa ujemnie na bakterie znajdujące się w filtrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym też myślałem. I tutaj akurat pewności nie mam. Na logikę wydaje mi się, że problemu być nie powinno bo przecież do filtra wlatuje woda zawierająca tlen. Dodatkowo jest nasycana CO2. Być może przy bardzo małym przepływie byłby problem. Z tego co się orientuję nie CO2 jest kluczowe dla bakterii a O2. To tlen zabija jedne rodzaje bakterii a innym jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...