Jump to content

[25l] Krewetkarium by BaCo

BaCo
 Share

Recommended Posts

Dane:

Oświetlenie: Świetlówka 8w 6500k

Filtracja: Fan mikro plus

Co2: Brak

Podłoże: Ziemia ogrodowa , kulki gliniano torfowe na to piasek

Flora:

- Hygrofilia polisperma

- Hydrocotyle leucocephala

- Cryptocoryne aponogetifolia

- Hygrofilia Carymbosa

- Moczarka

- Mikrozorium oskrzydlone

- Echinodorus tropica

- Mech Jawajski

Fauna:

- Betta splendens

Wszystko by było ładnie jak byś zamiast tego microzorium drzewko obsadził woepingiem,o niebo lepiej niż jest teraz.

W ogóle to jest małe akwarium,a ty użyłeś roślinek dużych i nie pasujących swoimi gabarytami do tego szkiełka.Przy takich akwariach trzeba troszeczkę wyobraźni użyć,bo niestety jest za tłoczno i roślinki mi nie pasują i koniec.Już samo to ,że dałeś jedna z największych cryptocoryn ,która całkowicie wszystko zakłóca.

Powymieniaj roślinność póki czas,użyj roślin małych,gęstych,a nie takich wielkich.

Sorki ale staram się być szczery i już.

To właśnie to mikrozorium na "drzewku" daje ten niesamowity efekt, z mchem nie było by to samo.

Piach jako podłoże - mówiłem setki razy, to jest genialny pomysł który pochwalam !

Ja tutaj widziałbym pare samców gupika, a nie bojka.

Filtra i tak nie widać, IMHO nie musisz się śpieszyć z wymianą na kaskade.

Za to "drzewko", to ja Cie też pochwalę... sama mam podobną kombinację, bardzo mi się podoba. Proste i bez przesady, u mnie + Co do tła- spróbuj z listwami led (pięknie podświetlają tył akwa), niekoniecznie dawaj czarne tło, które jak na mój gust jest i tak max oklepane.

Zbiornik wygląda na razie bardzo naturalnie i spoko się go odbiera,ale to mały litraż( i niskie).Wyobraźnia już podpowiada że i Cryptocoryna(80-100cm liście) i Microsorium(25cm liście) na tym fajnym drzewku to za silnie rosnące odmiany ,jak chcesz to przycinać? Z tych roślin można usuwać tylko całe liście bo skracane wyglądają brzydko.Na to drzewko postaraj się o Microsorium pteropus 'Windelov' i pomyśl o "delikatniejszej"odmianie Cryptocoryny zanim ta ruszy rozłogami po całym zbiorniku.

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Natura nie układa. ;) Według mnie akwarium było najpiękniejsze na początku. Dzieki dużym roślinom wyglądało na dużo większe. Bojownik to powolna i spokojna ryba i nie musi mieć tyle przestrzeni dopływania jak np. danio choć mniejsze. Woli sobie siedzieć spokojnie, otulony roślinami.

• 1 month later...
  • 4 months later...

Mała aktualizacja zbiornik zmienia się coraz bardziej do takiego efektu jaki sobie zamierzam zrobić.

Pozostało mi dołożyć jeszcze jedna 8w świetlówkę.

Zamierzam zrobić dywan z elosia i tyle.

Trochę nie wyraźne foty ale moja mikrofalówka lepszych nie robi :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika