Skocz do zawartości

[112l] Ogólne, "Misz- Masz SzarejMyszy"


SzaraMysz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 120l, wymiary 80x45x35cm,

Oświetlenie- ? w planach zmiana (obecne za jasne dla razbor),

Filtracja- AquaEl FZN3,

Ogrzewanie- grzałka Aquaszut 160W z termostatem,

Tło- brak, podświetlenie diodami LED,

 

Roślinność;

Pistia, Cardamine lyrata, Ceratopteris siliquosa, Cryptocoryne, Echinodorus latifolius, Lilaeopsis attenuata, Littorella uniflora, Java Moss, Taiwan, Wgłębka i inne, których nazw nie znam.

 

Obsada:

gupiki: 1 samiec, 3 samice, 20x narybek- do oddania,

11x razbora klinowa (na wygnaniu),

3 kiryski panda,

1 glonojad złoty,

5neon Inesa (na wygnaniu ;) ),

niewiadoma ilość krewetek oraz Helenek + 2 krewetki filtrujące:D

 

 

Przepraszam za jakość zdjęć i (nie chciany przez wszystkich termometr na widoku :D )- muszę znaleźć dla niego odpowiednie miejsce, na razie zaczepiła się na nim kryptocoryna. Akwarium ma dopiero parę dni - woda częściowo ze starego akwa, dlatego pływają już ryby.

 

Komentujcie, radźcie :) .

 

Dołączona grafika

 

widok z boku;

 

Dołączona grafika

 

aktualka strona 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Po lewej dałbym większy kamień, masz za niska lewą stronę. Po prawej ten korzonek jakiś samotny także. Dołóż tam coś.

Elośka rozsadź. Będzie go więcej i szybciej się przyjmie. Każdą kępę porozrywaj na kilka mniejszych. Z jednak zrobisz spokojnie 10-20 mniejszych.

 

Z pozostałych spraw: duży plus na zasłonięcie tego gniazdka kamieniem. Ale ja i tak wiem, że tam jest wtyczka :P

Brak tła. Daj jakiś kolorowy papier, podświetl go itp. Rozwiązań jest pełno. Masz całe akwarium w "chłodnych" kolorach. Wprowadź tam trochę "życia" jakimś ciekawym tłem.

 

Dolej wody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie jakiś baniak co nie składa się z samych korzeni, czarnego żwiru i czarnego tła :)

Aż miło popatrzeć.

 

Bardzo mi się podoba, dodałbym jakieś ładne rośliny pływające na początek i może jakąś rybkę lub dwie w jaskrawym kolorze (żółte, pomarańczowe, czerwone), z jakiegoś gatunku pływającego w górnych warstwach wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie aranżacja super. Brakuje tylko trzeciego planu. A tło wcale nie jest potrzebne (ściana jest jednolita) Wystarczy tylko trochę wysokich roślin na tył. Skałki bardzo fajne ułożone. I dobrze właśnie się w to komponują roślinki w kupkach. Więc moim zdanie nie rozsadzaj eleocharis.

 

Ps.: Jakie masz oświetlenie? Ile świetlówek? Bo ja też planuję razborę, a rozbudowywałam standardowe oświetlenie o 3 swietlówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandy29, roślinki 3 planu są, ale jeszcze je zasłaniają kamorki, trzeba poczekać aż się wybiją do góry ;), co do świetlówki, to nic ci nie doradzę- mam jakieś cudo (za jaskrawe, złe, do wymiany). Razbory lubią ciemniejsze światło. Co i jak możesz zapytać ahaeda- on się lepiej na tym zna. Red eye, ja też już miałam dosyć ciemnych baniaków, a jak coś się ruszy zrobię aktualizację. Dzięki za komplementy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu :D , ja już mam z tym białym kolorem pewne zboczenie- jednak myślę, że owa "biel" to wynik świetlówki, ale o tym już pisałam... w najbliższym czasie się to zmieni :D

 

aktualka po dosadzeniu nurzańca... po zrobieniu zdjęcia doszłam jednak do wniosku, że nurzaniec z prawej strony zniknie i będzie tylko po lewej :P

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda.

Właśnie bardzo mi się podoba to,że użyłaś bardzo dużo koloru białego.On plus zieleń świetny kontrast.Jak byś jeszcze dodała malutki akcent czerwieni np.ludwigie,to normalnie może być ekstra zestawienie kolorów.

Na lewą stronę dodaj jeszcze jednego ale większego kamola ,bo tam w rogu jest troszkę za pusto.Pomiędzy te kamienie wkomponuj właśnie microzorium jakiś ładny duży krzaczek.Efekt myślę gwarantowany.

Jeśli chodzi o obsadę to zwiększ liczebność pand,pozbądź się glonka.

Akwarium na duży plus---serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie klimatyczne bardzo.

Akwarium prezentuje się wyśmienicie. To jedno z najładniejszych i ciekawszych na tym forum, a nie kolejny klon baniaka kogoś innego.

Z nurzańcami jak sama napisałaś trzeba pokombinować jeszcze.

Moim zdaniem na tą chwilę niezupełnie pasują, ale może to kwestia ustawienia albo tego, że nurzaniec po prostu mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra, jestem. Muszę sobie powymyślać trochę. Mam kilka zastrzeżeń ;p

A więc tak:

- masz rację z tym mchem. Wywal to co leży na podłożu. Zostaw tylko ten na korzeniu.

- rozsadź tego elośka. Takie kępy wyglądają dziwnie.

- dolej wody :P:D

- nurzańca nie ruszaj. Jest oki. Dopełnił tutaj całości.

- tło. Hmm... O dziwo nie białe :roll: . Ale pasuje tutaj kolorowy akcent. Jestem jak najbardziej na tak.

- nie moczy się rak w akwarium mając 38 stopni gorączki!!

 

A jak już sobie powymyślałem, to powiem Ci że akwa wygląda rewelacyjnie! Tak jak piszą poprzednicy: wreszcie coś nowego/innego. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło stanowi ściana- akwa stoi jakieś pół metra od niej. Cała "sztuka" polega na odpowiednim ustawieniu lampy, które stoi za akwa. Można manipulować ustawieniem kąta padania światła na ścianę, stąd taki efekt. Zdecydowałam się jednak na coś w zimniejszym odcieniu- błękit. Gustuję w zimnych kolorach... zdjęcie aktualne dodam, jak już roślinki w akwarium będą bardziej bujne :) ... a tak w ogóle to jeśli chodzi o akwaria, nadal jestem Pani :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...