Jump to content

dziury w liściach


Recommended Posts

od paru dni zauważyłem niepokojące dziury w liściach, czym to może być spowodowane? O dziwo zbiegło się to z początkiem podawania nawozu o nazwie ,,złota symfonia''. Najwięcej poszkodowana jet ludwigia arcuata.Dodam że obecnie walczę z rybią ospą a więc temp. podniosłem do ok 30c, oświetlenie włączone na pół mocy tj. 0,32W, wyłączone co2.Czy przyczyna może być ten nawóz, czy walka z ospą. Proszę o pomoc.

 

akwarium 140l

oświetlenie 2x20w+ 2x24w

nawożenie co2 z butli,symfonia złota kulki gliniano- torfowe

Link to comment
Share on other sites

być może po prostu roślinom brakuje czyt brakowało macro i mikro przez dłuższy czas, dlatego po jakimś czasie pojawiły Ci się dziury w liściach. Obserwuj w takim razie co będzie się działo z rośliną skoro już zaczałeś nawozić, a przede wszystkim jak wyglądają nowo wyrosłe liście roślin.

Link to comment
Share on other sites

chciałbym przypomieć że jestem w trakcie likwidacji ospy. W sklepie gdzie kupowałem ICHTIO-tropical sprzedawca poradzil mi żebym ograniczył światło i podniósł temp do ok. 30c, tylko nie wiem czy dalej nawozić co2 i symfonią

Link to comment
Share on other sites

jak znam życie na swojej skórze to nawożenie i CO2 nie ma wielkiego wpływu na ospe więc raczej możez no i w przypadku Twojego problemu musisz nawozić. Temperatura ok - tak musi zostać przez jakiś czas tzn ja u siebie trzymałem tak trochę ponad 2 tygodnie dopóki objawy ospy nie ustapiły.

Link to comment
Share on other sites

" Najpierw trzeba wyleczyć ryby z ospy."Jeśli stosujesz preparaty lecznicze ,zaciemnienie,podniosłeś temperaturę do 30,na kulorzęska dolna granica to 31 stopni jeśli dobrze pamiętam,to dodatkowo powinieneś napowietrzać zbiornik,podawanie CO2 i nawozów przy tym nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...