Jump to content

Gwałtowny wzrost ph wody, co robić?


mariuszalex
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających. Mam pewien problem z moim 50l akwarium. Kupiłem sobie test na ph wody i się okazało że moje ph w akwarium wynosi 5, a powinno około 6,5. Przeczytałem, że na podwyższenie poziomu ph wody można zastosować sodę oczyszczoną, więc stopniowo jej dodałem. Kiedy poziom wzrósł do 7 ph zaprzestałem dodawać sody. Jednak po następnych paru dniach gdy zmierzyłem poziom ph okazało się, że znowu moja woda miała odczyn około 5,5 ph. Więc znowu zacząłem dodawać sody, aż do 7 ph. Po kolejnych pięciu dniach, sytuacja się powtórzyła i ph w moim akwarium wynosiło 5.0 ph. Zakupiłem aqualkala na podwyższenie poziomu ph. Czy jest on bezpieczny dla ryb? Co może być przyczyną tak szybkiego spadku ph w akwarium? Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

O jejku, nie mierzyłem kh, dwutlenku węgla też im nie podaję. Test jest z tropicala, można nim mierzyć wartości od 4,5 do 9,5 ph. W akwarium mam kilka mikrozorium oskrzydlonego i jedną żabienicę. Ten żwirek to taka mieszanka, są tam kamyczki koloru białego, szarego, brązowego, czarnego itp. To są takie drobinki różnych kamieni. O obsadzie ryb nawet mi nie mów! Mam 2 małe glonojady. Chciałem kilka rybek no i sprzedawca mi doradził, że niech mnie... Po długotrwałych poszukiwaniach mojego gatunku rybek okazało się, że kupiłem 6 piranii pacu mierzą około 5cm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Chciałbym bardzo wszystkim podziękować za wypowiedzi. Miło wiedzieć, że jest tu tylu chętnych do pomocy. Powodem gwałtownego spadku ph w moim akwarium był nieodpowiedni żwirek. W bardzo szybkim czasie zakwaszał wodę. Teraz zakupiłem nowy i jest już wszystko ok.

Pozdrowienia dla Kuczana, to dzięki niemu doszedłem do tej przyczyny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...