Skocz do zawartości

Gwałtowny wzrost ph wody, co robić?


mariuszalex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających. Mam pewien problem z moim 50l akwarium. Kupiłem sobie test na ph wody i się okazało że moje ph w akwarium wynosi 5, a powinno około 6,5. Przeczytałem, że na podwyższenie poziomu ph wody można zastosować sodę oczyszczoną, więc stopniowo jej dodałem. Kiedy poziom wzrósł do 7 ph zaprzestałem dodawać sody. Jednak po następnych paru dniach gdy zmierzyłem poziom ph okazało się, że znowu moja woda miała odczyn około 5,5 ph. Więc znowu zacząłem dodawać sody, aż do 7 ph. Po kolejnych pięciu dniach, sytuacja się powtórzyła i ph w moim akwarium wynosiło 5.0 ph. Zakupiłem aqualkala na podwyższenie poziomu ph. Czy jest on bezpieczny dla ryb? Co może być przyczyną tak szybkiego spadku ph w akwarium? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku, nie mierzyłem kh, dwutlenku węgla też im nie podaję. Test jest z tropicala, można nim mierzyć wartości od 4,5 do 9,5 ph. W akwarium mam kilka mikrozorium oskrzydlonego i jedną żabienicę. Ten żwirek to taka mieszanka, są tam kamyczki koloru białego, szarego, brązowego, czarnego itp. To są takie drobinki różnych kamieni. O obsadzie ryb nawet mi nie mów! Mam 2 małe glonojady. Chciałem kilka rybek no i sprzedawca mi doradził, że niech mnie... Po długotrwałych poszukiwaniach mojego gatunku rybek okazało się, że kupiłem 6 piranii pacu mierzą około 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym bardzo wszystkim podziękować za wypowiedzi. Miło wiedzieć, że jest tu tylu chętnych do pomocy. Powodem gwałtownego spadku ph w moim akwarium był nieodpowiedni żwirek. W bardzo szybkim czasie zakwaszał wodę. Teraz zakupiłem nowy i jest już wszystko ok.

Pozdrowienia dla Kuczana, to dzięki niemu doszedłem do tej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...