Skocz do zawartości

[80l] Ogólne po zmainach aktualizacja str. 3


fafik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik: 80 l

Pokrywa standardowa 2 świetlówki jedna PHILIPS 18W druga Aqua Glo 20 W + odbłyśniki

Grzałka: aqael 100 W

Filtr: Mini kani 120

Nawożenie- Co2 z butli wysokociśnieniowej ( 1 bąbel na 3s). Planta gainer do uzdatnienia osmozy

 

TESTY: (NO2, GH, KH- tropi cala, PH Aquatest

No2- 0,9

PH-6,8

GH-3/4

KH-3

 

OBSADA:

( 6 samców ) + kilkanaście młodych ok.15 tj narybek

9 neon czerwony

3 kirys panda

1 glonojady – weloniasto płetwe

3 kosiarki

 

ROŚLINNOŚĆ:

Ponikło, Nurzaniec spiralny, Moczarka kanadyjska, Żabienica wielka, Limnofilia maleńska, Kabomba, Mech jawajski, Mech Pawi, Zdrojek Rokietowy, Mech Płomienny, Mech Tajwański, Jakaś trawka NN

PODŁOŻE: Żwirek, nawóz na dnie Tetra Plant CompleteSubstrate

OZDOBY: Korzeń oraz gałąź, Łupki skalne porośnięte mchem, Żywe tło w trakcie porastania

post-6050-13685160473938_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno obsadził bym korzeń z prawej strony,to na początek.

Jeśli chodzi o czerwone roślinki,to trzeba by im dopomóc dokładając jeszcze jedną świetlówkę .Ta trawka nie znana to prawdopodobnie blyxa japonica.

Co do samego akwarium to dosyć ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

aktualizacja 1.1.2011

Zbiornik: 80 l

Pokrywa standardowa 2 świetlówki jedna PHILIPS 18W druga standardowa 6000k 20 W + odbłyśniki

Grzałka: aqael 100 W

Filtr: Mini kani 120

Nawożenie- Co2 z butli wysokociśnieniowej ( 1/1s ). Ferro +, Planta gainer HYDRO MINERAL do uzdatnienia osmozy, Easy Carbo

 

TESTY: (NO2, GH, KH- tropi cala, PH Aquatest

No3- 40

PH-6,6

GH-3/4

KH-3

 

OBSADA:

4 gupik

15 neon czerwony

3 kirys panda

1 glonojady – weloniasto płetwe

7 otosków

6 krewetek amano

ROŚLINNOŚĆ:

Ponikło, Lilaeopsis brazilensis, Valiniseria giganteria, Moczarka kanadyjska, Żabienica wielka; Blachera, Limnofilia maleńska, Bacopa monnieri, Mech jawajski, Willow moss, Flamme moss, Mech Tajwański, Weeping moss, Wątrobowiec

PODŁOŻE: Żwirek, nawóz na dnie TetraPlant CompleteSubstrate

OZDOBY: Korzeń oraz gałąź, Łupki skalne porośnięte mchem, Żywe tło w trakcie porastania

post-6050-13685161530248_thumb.jpg

post-6050-13685161530604_thumb.jpg

post-6050-13685161530936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. :o:o:o

Roślinki widzę ruszyły,dołożyłeś mech i pięknie się rozrasta,normalnie akwarium bardzo szybko zmienia swoje "oblicze".

Bardzo efektownie wygląda u ciebie pistia.

Jeśli chodzi o twoje parametry wody ,to masz troszkę za wysokie stężenie NO3,ja bym utrzymywał tak ---20---.No za nieskie masz KH za słaby bufor przy podawaniu co2.

Ogólnie akwarium na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

po kilki zmianach

 

Zbiornik: 80 l

Pokrywa standardowa 2 świetlówki jedna PHILIPS 18W 865K druga PHILIPS 18W 950K+ odbłyśniki

Grzałka: aqael 100 W

Filtr: Mini kani 120

Nawożenie- Co2 z butli wysokociśnieniowej ( 1/1s ) Planta gainer HYDRO MINERAL do uzdatnienia osmozy, Easy Carbo

 

TESTY: nie robie :D

 

OBSADA:

4 gupik

20 neon czerwony

3 kirys panda

7 otosków

6 krewetek amano

ROŚLINNOŚĆ:

Ponikło, Lilaeopsis brazilensis, Valiniseria giganteria, Moczarka kanadyjska, Żabienica wielka; Blachera, Limnofilia maleńska, Bacopa monnieri,

Moss: Jawajski, Willow, ,Tajwan Weeping, Wątrobowiec

PODŁOŻE: Żwirek, nawóz na dnie TetraPlant CompleteSubstrate

OZDOBY: Korzeń oraz gałąź, Łupki skalne porośnięte mchem, Żywe tło w trakcie porastania

post-6050-1368516330147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tak wygląda po niecałych 3 miesiącach od zalania

Naożenie mikro i makro easy carbo oraz co2 z butki

nie ogrzewane temperatura utrzymuje 25 C

filtr Fluval 205 z wkładem Eheim lav

roślinność:

Mały heniu

Kryptokoryna

Ponikło

Elocharis acicularis

Rotala wallicha

Valliniseria nano

Heteranthera zosterifolia

Rotala rotundifolia indica

Microsorium

 

Mchy:

jawajski

chrismass

flamme

phenix

 

Mieszkańcy:

neony

Micro rozbora galaxy

niepoliczalne krewetki white, blue, red cristal

post-6050-13685164957962_thumb.jpg

post-6050-13685164958229_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jedno pytania odnośnie akwarystyki. Oczywiście akwarium ładne ale czy nie uważacie, że grzebanie w nim i totalna zmiana wystroju, podłoża, roślin i obsady wpływa niekorzystnie na wszelkie żyjące tam organizmy? Tymczasem wielu "akwarystów" że się tak wyrażę co 2-3 miesiące pokazuje zdjęcia totalnie zmienionych akwariów. Przecież akwarystyka to nie zabawa, a akwarium to nie poligon doświadczalny i zabawka, którą można sobie dowolnie zmieniać, odmieniać, przemeblować, zmienić obsadę, roślinność i całą resztę. O ile mi wiadomo akwarystyka polega na stwarzaniu żywym organizmom jak najlepszych warunków do rozwoju, wzrostu, rozmnażania. Akwarystyka powinna opierać się przede wszystkim na dobru ryb i roślin, a nie na tworzeniu jakiejś "aranżacji" (cokolwiek to w ogóle znaczy) i zmianie jej co 2-3 miesiące bo się już znudziła. To jest pseudoakwarystyka i proszę nie nazywać tego inaczej bo to ujma dla prawdziwych pasjonatów którzy latami obserwują swoje okazy, wiedzą o nich wszystko i doczekali się 10 pokolenia młodych rybek (przy o dziwo tej samej "aranżacji" przez tyle lat);]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rosną ci rotale i mały henio na tym podłożu mimo dość słabego oświetlenia 2x18w? Głównie chodzi mi o rotale wallichii ponieważ bardzo podoba mi się ta roślina a u mnie po prostu zgniła mimo nawożenia i oświetlenia 0,7w na litr. Wydaje mi się, że jest to wina podłoża bo jest nim zwykły żwirek i planuję zmianę na właśnie new adę amazonię. Byłbym wdzięczny za odpowiedź i opinię o tym podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże super w porównaniu do pierwszego wydania. Zalety:

- szybko krystalizuje wodę bo już po 24H ( pragnę zaznaczyć iż załozyłem nowy filtr i nowe wkłady czyli obietnica producenta się sprawdza)

- nie pyli się tak jak poprzednie wydanie

- granulki wydaje się być mniejsze oraz przy sypaniu dużego spadu nie rozwalają się

- stabilizują parametry wody nie wiem jak bardzo bo przestałem robić testy ale glonów na razie nie ma

 

co do roślinki rotali walichi to rośnie sobie powoli ale rośnie jedynym minusem jest brak zaczerwienienia na czubku ale to wina małego oświetlenia, w akwarium małym które zlikwidowałem miałem 18w na 20L i była cała czerwona :)

mały henio to ta odmiana cuba ostatnio się dowiedziałem i rośnie całkiem nie źle w porównaniu do małego henia którego kupiłem w koszyku w zoologu u siebie to totalnie bez porównania ten z zoologa zmarniał po 3 tyg i na dodatek pozostawił taki szlam na dnie. Cuba rośnie ładnie rozrasta się na boki a nie jak henio w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w zoologu ( za rok będzie pewnie na sprzedaż jak będę zmieniał wystrój)

 

Tak wygląda po kilku miesiącach i wygranej walce z glonami.

mieszkańcy

10 rasbora klinowa

10 promieniczek wernera

xxx krewetek

 

roslinność:

mchy :java, christmas, trawka, microzorium różne rodzaje, dyzy heniek, hydrokortyla, watrobowiec oraz mini pelia, rotalla indica ( zrobiła sie zielona)

post-6050-13685166381185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

kolejne zmiany sprzęt zmienił się następująco ?

4x 18w

I aquarelle

II 950

III, IV 865

co2 oraz nawożenie bez zmian

 

Obsada

12 rasbora galaxy

krewetki XXXX

rośliny to większość z poprzednich fotek doszły tylko hydrokortylia sp. japan, aromatika i jakieś czerwone nazw niestety nie pamiętam lecz się dowiem i na pewno umieszczę.

Z prawej strony mam dużego henia a za nim rotalę rudenfolia ( czy jakoś tak się nazywa) tylko po przycince i czekam na porost

Trawniczek troszkę niechlujny ponieważ toczyłem wojnę z sinicami i chyba wygrałem odpukać w nie malowane :D

post-6050-13685168129037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...