Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski padł po SERA HOLIDAY ???


Andre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni.

 

Mam w 126L akwa następujące rybki:

- Danio koralowe x 10

- Danio pręgowane x 4

- Neon innesa x 15

- Mieczyk czarny x 1

 

Był też zbrojnik niebieski...

 

Wyjechałem na urlop pozostawiając w akwa pokarm wakacyjny SERA HOLIDAY (7-dniowy).

Po 10 dniach do domu wróciła moja mama, która zgodnie z moją instrukcją wywaliła resztkę tabletki (był mały kawałek jeszcze) i potem karmiła pokarmem roślinnym raz dziennie po trochu.

 

Ja wróciłem po 3 tygodniach. Od razu zauważyłem, że zbrojnika nie ma. Mama twierdzi, że go nie widywała od momentu powrotu.

 

Wiem, że ryby nie były przegłodzone. Tabletki Holiday jeszcze zostało troszkę na dnie (leżała właśnie na dnie, oparta o szybę, zgodnie z zaleceniami pana w sklepie).

 

Pokarm był 7-dniowy, mama wróciła po 10-ciu... No ale żeby zbrojnik się zagłodził przez ten czas?

Coś mi tu nie gra.

 

Co gorsza... nigdzie nie było nawet szcztątków, ani szkieletu, ani nic.

 

Od razu zrobiłem testy wody. Wyniki: pH-6,5 , twardość - 7n, NO3 - 2, NO2 - 0.

 

Filtr działa bez zarzutu, temperatura wody 25* (grzałka z termostatem), napowietrzanie ciągłe z "buczka" i kurtyny.

 

Co mogło być nie tak? Gdzie jest mój zbrojniczek? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę dziwne ale twoje rybki mogą być kanibalami :P

 

Kanibalizm – praktyka zjadania osobników własnego gatunku, dość rozpowszechniona w naturze. Występuje u owadów, pajęczaków, ryb, płazów, ptaków, a także niektórych ssaków. Może się nasilić ze względu na zbytnie zagęszczenie populacji lub w następstwie głodu. Do najbardziej znanych gatunków praktykujących kanibalizm należy modliszka.

Raz w zoologu widziałem jak zbrojnik zjadał zdechłego neonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę dziwne ale twoje rybki mogą być kanibalami :P

 

Kanibalizm – praktyka zjadania osobników własnego gatunku, dość rozpowszechniona w naturze. Występuje u owadów, pajęczaków, ryb, płazów, ptaków, a także niektórych ssaków. Może się nasilić ze względu na zbytnie zagęszczenie populacji lub w następstwie głodu. Do najbardziej znanych gatunków praktykujących kanibalizm należy modliszka.

Raz w zoologu widziałem jak zbrojnik zjadał zdechłego neonka.

Zbrojnik neonka - ok. Ale neonek zbrojnika? :shock:

 

Poza tym pokarmu jeszcze trochę zostało. Trudno mi uwierzyć w głód rybek. Raz w tygodniu robię im głodówkę (po podmianie wody). Ponoć można zrobić bez ryzyka 2-3 dni głodówki. No ale sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu szukałeś tego zbrojnika? On jest mały czy duży? Sprawdzałeś w filtrze i z tyłu za akwarium?

Zbrojnik był wielkości ok. 4 cm. Szukałem bardzo dokładnie. Do filtra się nie dostał (wlot obciągnięty pończochą), pod żadną dekoracją go nie było (częściowo opróżniłem akwa w czasie poszukiwań). Szukałem go kilka dobrych godzin jednego dnia, oraz kolejne kilka przez następne 2 dni do dziś. Nie ma bata, żebym jakiś centymetr kwadratowy pominął :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że padł a rybki wolały świeżą padlinkę od tabletki...

 

Może padł z przeżarcia. Taki młody zbrojniczek plus kilka dni leżąca mu przed nosem tabletka to mogło się źle skończyć. Ryby zajęły się w kilka dni resztkami zbrojnika a mikroorganizmy w akwarium dokończyły dzieła. Bądź co bądź świeży schabowy lepszy od sztucznego żarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...