Skocz do zawartości

mam kilka pytan jak to zrobic


Matthew19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akwarium ok 50 L. chciałbym w nim zrobić po pierwsze taka ladna trawke na podłoże tylko nie wiem jaki piasek czy kamienie nie wiem. Po drugie myslalem zeby w jednym narożniku akwarium podnieść troche teren (tak z górki) i jak ktos wie to niech powie z czego to zrobic co bym musial miec? . A po trzecie jaka trawe lub mech (zeby nie byla taka wysoka) Licze na wasza pomoc;) moge pokazac jakie to akwarium jak chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ile masz watów pod pokrywą,,,,, co leży na spodzie akwa (jakie podłoże),,,, i no oczywiście nawożenie czy używasz, jakie?

CO2? używasz? no i jeśli mierzysz to możesz od razu podać,,,, parametry wody,,,,, mogą się kiedyś przydać :)

No i właśnie o nic innego nie pytam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na trawniczku eleocharis parvulus. Tylko faktycznie jest ona bardziej wymagającą roślinką. Gdy miałam standardowe oświetlenie gniła i wypadała. Poza tym kupiłam na aukcji w sklepie internetowym w specjalnej pożywce. Więc została przerzucona z lepszych warunków w gorsze. Straciłam połowę roślinek aż wreszcie dodałam świetlówkę i zwiększyłam oświetlenie do 0,5W/l Wtedy ruszyła i ładnie zarosło. A podłoże mam zwykły żwirek czarno biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawki raczej w takich warunkach nie uciągną. Możesz spróbować z mchem pheonix, rośnie do ok. 3/4cm, albo z gałęzatką przymocowaną np. do płaskich łupin kokosa. Stringy moss też by się nadał, ale u mnie bardzo szybko rośnie, więc co tydzień pewnie byś musiał przycinać do odpowiedniej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurzaniec to roślina 3 rzędu (czyli obsada na tył akwarium), rośnie dosyć wysoka- poczytaj o niej http://www.superakwarium.pl/nurzaniec-id463.html. Na tym forum jeśli czegoś nie wiesz, najpierw czytasz. Nie, nie da się z niej zrobić trawnika. Jeśli go przycinasz, tak czy siak końcówki zaczynają gnić, obumierają (co nie jest zbyt urodziwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...