Jump to content

mam kilka pytan jak to zrobic


Recommended Posts

Witam

Mam akwarium ok 50 L. chciałbym w nim zrobić po pierwsze taka ladna trawke na podłoże tylko nie wiem jaki piasek czy kamienie nie wiem. Po drugie myslalem zeby w jednym narożniku akwarium podnieść troche teren (tak z górki) i jak ktos wie to niech powie z czego to zrobic co bym musial miec? . A po trzecie jaka trawe lub mech (zeby nie byla taka wysoka) Licze na wasza pomoc;) moge pokazac jakie to akwarium jak chcecie.

Link to comment
Share on other sites

Aby cokolwiek zacząć przy robieniu trawnika należy pamiętać,że roślinki jakie się na niego nadają są troszeczkę bardziej wymagające jeśli chodzi o podłoże ,oświetlenie i nawożenie.

Podaj więcej informacji o akwarium i wtedy coś ci podpowiemy.

Link to comment
Share on other sites

Zapewne ile masz watów pod pokrywą,,,,, co leży na spodzie akwa (jakie podłoże),,,, i no oczywiście nawożenie czy używasz, jakie?

CO2? używasz? no i jeśli mierzysz to możesz od razu podać,,,, parametry wody,,,,, mogą się kiedyś przydać :)

No i właśnie o nic innego nie pytam ;)
Link to comment
Share on other sites

Ja mam na trawniczku eleocharis parvulus. Tylko faktycznie jest ona bardziej wymagającą roślinką. Gdy miałam standardowe oświetlenie gniła i wypadała. Poza tym kupiłam na aukcji w sklepie internetowym w specjalnej pożywce. Więc została przerzucona z lepszych warunków w gorsze. Straciłam połowę roślinek aż wreszcie dodałam świetlówkę i zwiększyłam oświetlenie do 0,5W/l Wtedy ruszyła i ładnie zarosło. A podłoże mam zwykły żwirek czarno biały.

Link to comment
Share on other sites

ja mam akwarium AQuael 40 L. pod pokrywa mam żarówkę jasna 11W

na spodzie akwarium mam takie grobne male kamuszki (piasek)jasny

nawożenia nie używam a powietrze no to mam taka pompkę co pompuje powietrze. Nie wiem czy sie nadaje czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Trawki raczej w takich warunkach nie uciągną. Możesz spróbować z mchem pheonix, rośnie do ok. 3/4cm, albo z gałęzatką przymocowaną np. do płaskich łupin kokosa. Stringy moss też by się nadał, ale u mnie bardzo szybko rośnie, więc co tydzień pewnie byś musiał przycinać do odpowiedniej długości.

Link to comment
Share on other sites

Nurzaniec to roślina 3 rzędu (czyli obsada na tył akwarium), rośnie dosyć wysoka- poczytaj o niej http://www.superakwarium.pl/nurzaniec-id463.html. Na tym forum jeśli czegoś nie wiesz, najpierw czytasz. Nie, nie da się z niej zrobić trawnika. Jeśli go przycinasz, tak czy siak końcówki zaczynają gnić, obumierają (co nie jest zbyt urodziwe).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...