Skocz do zawartości

240l


Traczu_sc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić was o pomoc w obsadzie 240 litrów

Chciałbym stworzyć bitop malawi i hodować Pseudotropheus saulosi

i teraz dylemat mianowicie 1+4 czy zaryzykować 2 samce plus 6,7 samiczek (czy 2 samce nie będą zbytnio ze sobą rywalizować? miał ktoś z was doświadczenia z dwoma samcami tego pysia?)

 

Druga sprawa jeśli jeden harem to czy mogę w tym litrażu trzymać jeszcze jakiś gatunek oczywiście pasujący do tego bitopu ? jeśli tak to proszę o jakieś ciekawe propozycje DZIĘKUJE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do będzie w końcu 160 czy 240 litrów :?: Chyba ze planujesz dwa :D

W tym litrażu ja bym już dał 2 samce bez obaw. Shem hodował 2 samce i chyba 3 samice w 112 litrach. Ale samce się okazały spokojne ;)

Więc załóżmy pyszczaków saulosi" 2+6 szt. (albo dajmy jakiś mały harem np. 1+3/4 żeby nie było przerybienia) + jakiś haremik mały innych pyszczaków z jeziora Malawi np. Aulonocara jacobfreibergi harem 1+3 szt. oraz jakiś kolejny gatunek Melanochromis auratus harem 1+3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do będzie w końcu 160 czy 240 litrów :?: Chyba ze planujesz dwa :D

W tym litrażu ja bym już dał 2 samce bez obaw. Shem hodował 2 samce i chyba 3 samice w 112 litrach. Ale samce się okazały spokojne ;)

Więc załóżmy pyszczaków saulosi" 2+6 szt. (albo dajmy jakiś mały harem np. 1+3/4 żeby nie było przerybienia) + jakiś haremik mały innych pyszczaków z jeziora Malawi np. Aulonocara jacobfreibergi harem 1+3 szt. oraz jakiś kolejny gatunek Melanochromis auratus harem 1+3 ;)

Dzięki rafi za odzew :D znając siebie będzie to ostatecznie 240 (mimo ze borykam się z kolejnym problemem mianowicie szafką :roll: ) POMYŁKA:D a wracając do tematu Melanochromis auratus wyszytałem ze ta rybka to jedna z najbardziej agresywnych gatunków z grupy Mbuna i nie jest polecana początkującym akwarystą ale miło mi ze we mnie wierzysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...