Skocz do zawartości

[Danio Perłowe] Narybek


daro_231
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po długich próbach i staraniach udało mi się rozmnożyć w.w gatunek :) w baniaczku pojawiły się maluchy, w polu widzenia na razie naliczyłem 12 sztuk.

Dołączona grafika

Na razie pływają sobie w krewetkarium 25l więc są, że tak powiem bezpieczne :) tj. odizolowane od innych rybek.

Zdaję sobie sprawę że to nie są gupiki więc mam pytanie czy komuś udało się rozmnożyć ten gatunek i mógłby podzielić się, wrażeniami? Nie chciałbym popełnić jakiegoś wielkiego błędu... nie licząc że trzymam je z małym akwa :P

BTW czy drobna spirulina nadaje się do karmienia?

Nie chcę zakładać nowego tematu więc przy okazji prosiłbym o identyfikację rośliny na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje :mrgreen: .

Na Danio się nie znam więc nie pomogę, jednak co do pokarmów dla drobnych rybek...to drobna spirulina i tak jest dla nich za duża...ale jeśli weźmiesz szczyptę w palce i rozetrzesz na zupełny pył to być może maluchy się zainteresują. Podobnie możesz robić z resztą pokarmów. Przy maleńkich gupikach ten sposób się sprawdza ;) .

Co do roślinki na zdjęciu to wygląda mi na - Rotala Indica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba karmienia spiruliną (startą na pył) zakończyła się sukcesem :) młode danio jedzą jak szalone :D Jak często mam podawać pokarm żeby ich nie przekarmić? Poniżej zdjęcie z w momencie karmienia...

Dołączona grafika

*Wprawne oko zauważy też larwy Amano :D

Druga sprawa to taka, że wykluły mi się wczoraj młode Red Crystale :D

Dołączona grafika

Poprzednie podejście wychowania młodych kreweci tego gatunku zakończyło się klęską... :/ może teraz się uda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jeden upek do tematu, chyba już ostatni.

3 dni temu przeprowadziłem operację "przeprowadzka galaxy", ryzykując ich życie przeniosłem je z 25l do 63l akwarium z bojownikiem który jak się okazało był wobec nich obojętny :D naliczyłem ku mojemu zaskoczeniu 29 sztuk tych pięknych rybek! Łącznie z 2 dorosłymi przez jakiś czas będą musiały się przemęczyć. Szkoda że po świętach będę musiał się pozbyć przynajmniej połowy... BTW dziwie się jak one przez ten czas mieściły się w tej 25-tce a ja nie zauważyłem (serio nie było widać) tak dużego przerybienia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...