Skocz do zawartości

Dział giełda.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W związku z bezsensownym pisaniem tam postów, dyskusji itp.

 

Chciałem poinformować, że temat w dziale giełda ma być dostosowany do wytycznych tego działu. Wszelkie "niedomówienia" oraz zbyteczne komentarze będą karane usunięciem ogłoszenia lub ostrzeżeniem.

Wszelkie rozmowy proszę przeprowadzać na PW, a nie w temacie. Ogłoszenie jest tylko w celach informacyjnych.

Na forum panuje zasada ograniczonego zaufania, zastanów się 2 razy zanim dokonasz transakcji.

Administracja nie będzie rozstrzygać sporów pomiędzy kontrahentami.

 

 

Na dniach będzie zmieniony regulamin giełdy. Proszę go się z nim zapoznać oraz się do niego dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku forach (nie akwarystycznych) spotkałem się z zasadą że temat pisany w giełdzie był automatycznie zamykany. W ten sposób autor tworzy temat i nie można tam było wdawać się w dyskusje. A po "sprzedaniu/pozbyciu się towaru" autor tematu pisał do moderatora o usunięcie tematu. Wiadomości starsze niż tydzień były automatycznie usuwane chyba że w między czasie odezwał się twórca tematu. W ten sposób wszystkie pytanie odbywały się przez PW.

 

Może by była taka możliwość i na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości starsze niż tydzień były automatycznie usuwane chyba że w między czasie odezwał się twórca tematu. W ten sposób wszystkie pytanie odbywały się przez PW.

Oprócz tego wpisu bym się zgodził.Autor musiałby ciągle wpisywać..aktualne/nazywane nabijaniem postów/.A pozostali na wakacje i weekendy tygodniowe nie wyjeżdżać.

Inaczej nie będą na bieżąco.Admin wie co robi.Pomysł jego popieram.Drobne sprawy na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

W związku z bezsensownym pisaniem tam postów, dyskusji itp.

 

Chciałem poinformować, że temat w dziale giełda ma być dostosowany do wytycznych tego działu. Wszelkie "niedomówienia" oraz zbyteczne komentarze będą karane usunięciem ogłoszenia lub ostrzeżeniem.

Wszelkie rozmowy proszę przeprowadzać na PW, a nie w temacie. Ogłoszenie jest tylko w celach informacyjnych.

 

REGULAMIN DZIAŁU GIEŁDA

 

 

1.Giełda składa się z następujących działów :

Sprzedam

Kupię

Oddam, przyjmę, zamienię

2. W tytule wątku wpisujemy miejscowość oraz nazwę sprzedawanego/oddawanego/poszukiwanego przedmiotu, ryby tj. [Miejscowość] „nazwa przedmiotu lub opis". Przykład: "[Wrocław] Oddam rośliny", "[Warszawa] Akwarium 54l."

3. W treści musi znaleźć się opis, cena, koszt wysyłki lub możliwość odbioru osobistego, oraz sposób kontaktu ze sprzedającym.

4. Ogłoszenie bez cen będą od razu usuwane.

5. W dziale oddam, przyjmę, zamienię, w tytule oprócz miejscowości, należy wpisać interesującą nas transakcję tj. oddam, przyjmę lub zamienię.

6. Nie można podawać linków do własnych aukcji oraz do innych serwisów internetowych.

7. Sprzedający jest zobowiązany do natychmiastowego poinformowania administracji forum o zakończeniu transakcji poprzez wiadomość PW , wpis w temacie lub opcję: "Raportuj ten post" z dopiskiem "do zamknięcia".

8. Na forum wyrażamy jedynie zainteresowanie przedmiotem, dalsze ustalenia kierujemy do sprzedającego poprzez PW.

9. Oferty w dziale sprzedam mogą umieszczać użytkownicy indywidualni forum, firmy prosimy o w wcześniejszy kontakt z Administratorem.

10. Na forum panuje zasada ograniczonego zaufania, zastanów się 2 razy zanim dokonasz transakcji.

11. Wymagana jest poprawna pisownia.

12. Administracja nie będzie rozstrzygać sporów pomiędzy kontrahentami.

13. Nie stosowanie się do regulaminu będzie skutkowało natychmiastowym ostrzeżeniem lub, w przypadku drastycznego złamania regulaminu, usunięciem tematu.

 

 

 

Widzę, że jednak wiele osób ma dalej problem ze zrozumieniem tego :roll: .

 

Więc inaczej:

Każdy kolejny post pod ogłoszeniem będzie karany ostrzeżeniem. Nie istotne czego on będzie dotyczył.

 

 

Nie chcę wyłączać edycji postów w tym dziale ani zamykać tematu po pierwszym poście. Założyciel zawsze może wtedy spokojnie coś uzupełnić, poprawić. Jeżeli zamknę cały dział to będzie z tym problem.

 

Idę o zakład, że pewna część userów nawet nie wie o czym ja teraz napisałem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postuluję o zmianę punktu 3 regulaminu.

 

3. W treści musi znaleźć się opis, cena, koszt wysyłki lub możliwość odbioru osobistego, oraz sposób kontaktu ze sprzedającym.

 

Mianowicie o dodanie do rzeczy obowiązkowych zdjęcia, nie wiem jak wam ale mnie zaoszczędziłoby to mnóstwo czasu ponieważ od razu wiem z czym mam dokładnie do czynienia, jaki jest stan sprzętu bądź ryb, czy jestem zainteresowany czy nie. Odpada czas oczekiwania na zdjęcia, względnie głupie tłumaczenia sprzedających, że nie mają aparatu a tak naprawdę chcą uniknąć pokazania towaru ze względu na jakąś tam wadę. Uważam, że nie utrudniłoby to za bardzo życia uczciwym sprzedawcom, a kupującym na pewno by je ułatwiło. Podając inny przykład czy zwracacie uwagę na aukcje internetowe gdy zdjęcie nie jest zamieszczone? Osobiście od razu je pomijam, także proszę o rozpatrzenie dodania tego podpunktu do regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po zdjęciu w internecie nie ocenisz czy dana ryba jest zdrowa, dobrze wybarwiona, jaki jest jej faktyczny rozmiar itd. Nie rozumiem też czemu miałby się zrobić bałagan, wstawienie zdjęcia jest dziecinnie proste i zajmuje dosłownie minutę. Nie lubię kupować przysłowiowego kota w worku, masz jednak rację poczekajmy na zdanie innych, jeśli okaże się że to tylko moja fanaberia to niech zostanie jak jest, nie będę oponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż po zdjęciu w internecie nie ocenisz czy dana ryba jest zdrowa, dobrze wybarwiona, jaki jest jej faktyczny rozmiar itd.

I uważasz, że każdy zrobi idealne zdjęcie i, że każdy ma super wypasiony aparat? ;)

 

Nie rozumiem też czemu miałby się zrobić bałagan, wstawienie zdjęcia jest dziecinnie proste i zajmuje dosłownie minutę.

Czemu? A bo temu, że zaraz będziecie pisać: "wstaw więcej zdjęć", "słabe zdjęcie, wstaw nowe" ;). Nie obejdzie się też zapewne bez "przypadkowych" komentarzy: "jak piękna rybka...".

 

Nie lubię kupować przysłowiowego kota w worku

Dlatego: patrz punkt 10

 

10. Na forum panuje zasada ograniczonego zaufania, zastanów się 2 razy zanim dokonasz transakcji.

Proponuję możliwość ograniczenia pisania postów w giełdzie ze stażem min 6 miesięcy. Przez ten czas użytkownik na pewno zetknie się z regulaminem i skończy się bałagan.

Nowi użytkownicy, początkujący, zazwyczaj mają bałagan w akwariach i sami im nie raz radziliśmy oddać rybki czyt. zamieścić ogłoszenie w giełdzie. Nie można im tego ograniczyć. Pamiętajmy, że to forum miłośników rybek. Ich zdrowie i dobre warunki są tu najważniejsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tutaj zgadzam się z Fdk. Ja także jestem za tym aby do każdej transakcji były dodane zdjęcia sprzedawanego towaru.

Jednak gdy widzę czasami zdjęcia rybek w dziale z chorobami, gdzie trzeba się czasem domyślać czy to aby na pewno ryba jest na tym zdjęciu. To wolę odpuścić. Tym bardziej, nie będę ukrywał, że w dużym procencie zamieszczanych ogłoszeń, ludzie nie potrafią wpisać najprostszych rzeczy typu: miejscowość, rodzaj wysyłki itp, itd.

Jednak jeżeli komuś naprawdę zależy na sprzedaży danego towaru to potrafi dodać zdjęcie, zrobić porządny opis itp.

 

 

Proponuję możliwość ograniczenia pisania postów w giełdzie ze stażem min 6 miesięcy. Przez ten czas użytkownik na pewno zetknie się z regulaminem i skończy się bałagan.

 

Podglądam dział giełda na innym forum. Wprowadzili kilka kontrowersyjnych rozwiązań tam ostatnio. Na początku wiele osób miało o to pretensje ale z czasem okazało się, że wyszło to na dobre wszystkim. Główne założenia zrobili takie:

- źle napisane ogłoszenie tj. bez dokładnego opisu, miejscowości itp, itd - od razu do kosza. Napiszesz 5 razy to się nauczysz. Mnie osobiście drażnią niesamowicie ogłoszenia typu: "sprzedam filtr wewnętrzny". No ale jaki? W jakim stanie? Jak z płatnością? Dostawą? W obecnej chwili się poprawia, uprasza o dopisanie wszystkiego, czasem karze ostrzeżeniami. A na tamtym forum nie. Temat leci do kosza i tyle.

- zamknięty dział giełda tj. ogłoszenie można było zamieścić, ale nie można już dopisać postów pod niem typu: a może wyślesz, a może to, tamto.... Takie sprawy robi się już na PW,GG... Czasami robi się tam temat rzeka z jakiegoś ogłoszenia.

- możliwość umieszczenia ogłoszenia od np: 50 postów. Ten punkt wywołał największą "burzę", jednak gdy się tak bardziej zastanowić to użytkownik mający określoną ilość postów jest już jakiś czas na forum. Więc miał czas zaznajomić się z zasadami panującymi w każdym z działów. A czemu akurat ilość postów? Kupującemu daje to trochę obraz o sprzedającym. Może przejrzeć jego posty, zobaczyć czy dana osoba zna się na akwarystyce, czy potrafiła zapewnić rybom odpowiednie warunki. Czy dany sprzęt jest zadbany itp. Więc podnosi to wiarygodność sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oj to nie dobrze, nie będę na "siłę" wbijał postów i wypowiadał się w tematach o których nie mam pojęcia, ja tam wole czytać :P

Według mnie dużo lepsze było by ograniczenia stażowe, a nie na posty...

Dział kupie powinien być otwarty, rozumiem ograniczenia w dziale sprzedam.

 

@sławek121 dzięki za informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...