Skocz do zawartości

Obsada 112l


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno założyłam moje pierwsze akwarium. Ma ono ok. 4 miesiące i chciałabym powoli zrobić porządek z obsadą. Na razie jest:

 

2xskalar

5xmieczyk hellera

1xbojownik

 

Skalary jak trochę podrosną oczywiście do oddania. Na razie pilnują mi populacji mieczyków, robiąc sobie deser z narybku :) Ale co mogę dać potem zamiast skalarów, co też będzie pożerać nadwyżki narybku???

 

Przy mieczykach pozostanę. Tylko nie wiem w jakiej ilości? Bojownik też zostanie.

 

Chciałabym mieć jeszcze molinezje. Najbardziej podobają mi się pstre. Czy może być jeden harem?

 

Pozostaje jeszcze jakaś ławica. Najlepiej rozbory klinowe, bo neonki jakoś nie pasują mi do wystroju.

 

Zastanawiam się nad rybami dennymi, bo mam obawy, że poniszczą trawniczek. Co prawda już się ukorzenił, ale od czasu do czasu mieczyki wyrwą parę kępek, więc co dopiero kiryski. Jak to jest w praktyce?

 

I jeszcze jakieś rybki na glony. Otosków nigdzie nie mogę dostać, wiec chyba pozostaje mi zbrojnik niebieski. Jeden czy parka?

 

A tak mniej więcej wygląda moje akwarium

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

 

Prosiłabym o pomoc w skomponowaniu obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary to wiesz.

 

Narybkiem żyworódek powinien zajmować się bojownik, przynajmniej u mnie tak to działało.

 

Harem molek oczywiście możesz dodać.

 

Razbory też ok, pozostaje kwestia ilości, bo to jest zależne od tego ile dokładnie kupisz innych ryb. Myślę jednak że jak do 112l to +20. ;)

 

Rybki denne jak najbardziej stanowią zagrożenie dla trawniku, nie mam porównania jak to jest przy kiryskach, ale zbrojniki bez problemu wyrywają trawnikowe roślinki.

 

PS: FZN1 w 112l to trochę mało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narybkiem żyworódek powinien zajmować się bojownik

Mój bojownik to wyjątkowy okaz. Bardziej mógłby robić za niańkę dla małych niż terminator. Same mieczyki częściej goniły narybek niż on. A po wpuszczeniu skalarów jeden wieczór i akwarium puste.

 

FZN1 w 112l to trochę mało.

Tak myślałam, żeby dodać jeszcze coś. Mam wewnętrzny Fan2 i Fan mini tylko są niekompletne (przyssawki, kopułka, kierownica i coś tam jeszcze) - kupowałam akwa używane z osprzętem.

 

Molinezji już bym tutaj nie wrzucał

Ale one mi się podobają i będzie je widać, bo mam jasne tło.

 

parka ramirezek

Też o tym myślałam, ale muszą być skuteczne na narybek przy obsadzie z żyworódek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN1 w 112l to trochę mało.

Tak myślałam, żeby dodać jeszcze coś. Mam wewnętrzny Fan2 i Fan mini tylko są niekompletne (przyssawki, kopułka, kierownica i coś tam jeszcze) - kupowałam akwa używane z osprzętem

To najlepiej daj zamiast dwójki trójkę a ten fan minim to on tylko coś tam będzie pomagał ale przy trójce w ogóle nie będzie potrzebny. Może sie nawet pokuszę o stwierdzenie z najlepszy by tu był kubełek ;)

 

Molinezji już bym tutaj nie wrzucał

Ale one mi się podobają i będzie je widać, bo mam jasne tło.

Molinezje mogą być ale się szybko rozmnażają i tło powinno być ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN1 w 112l to trochę mało.

Tak myślałam, żeby dodać jeszcze coś. Mam wewnętrzny Fan2 i Fan mini tylko są niekompletne (przyssawki, kopułka, kierownica i coś tam jeszcze) - kupowałam akwa używane z osprzętem

To najlepiej daj zamiast dwójki trójkę a ten fan minim to on tylko coś tam będzie pomagał ale przy trójce w ogóle nie będzie potrzebny. Może sie nawet pokuszę o stwierdzenie z najlepszy by tu był kubełek ;)

 

Wolałabym na razie wykorzystać, to co już mam. Czy mogę dołożyć Fan2? Chociaż mam obawy, że akwarium zamieni się w pralkę...

 

Molinezji już bym tutaj nie wrzucał

Ale one mi się podobają i będzie je widać, bo mam jasne tło.

Molinezje mogą być ale się szybko rozmnażają i tło powinno być ciemne.

Nawet jeśli to będą molinezje pstre lub żółte to też czarne tło? Poza tym niebawem rośliny utworzą tło.

A cały problem jest w tym, że chcę mieć żyworódki i potrzebuję rybki, która będzie kontrolowała ich populację poprzez zjadanie narybku. Skalary są za duże do mojego akwa. Padła propozycja ramirezek. Czytałam opis i nie jestem przekonana czy są one dobrą propozycją dla początkującego akwarysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odkopuje mój temat, ponieważ już wywietrzały mi z głowy wszelkiego rodzaju żyworódki. Jestem właśnie w trakcie zmiany obsady na harem bojowników.

 

Obecnie jest 1+2 bojownik. Ile mogę samic mogę mieć w 112?

Jako ławica chcę razborę klinową, ale czy nie mam za mocnego oświetlenia (3x18W)? lub myślałam o tetrach czarnych. Które lepiej?

I tak około 6 otosów.

Czy można przy tej obsadzie trzymać jeszcze parkę ramirezek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...