Skocz do zawartości

Zielone nitki i brązowy nalot.


ShenLi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ponownie jako że w poprzednim temacie nie dostałem żadnej sensownej odpowiedzi http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=46&t=22442 piszę znowu. Zielone nitki pojawiły się także na szybach i żwirku w mniejszym stopniu. Mam także na szybach brązowy nalot, takie kropki i zielone też. Parametry wody są takie same jak w temacie który zlinkowałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że to wina świetlówek bo nie świece aż tak długo jakieś 6-7 godzin od 3 tygodni. Myślę że może występuje problem z makroelementami, nieodpowiedni stosunek, dzisiaj będę robił następne pomiary to wrzucę wyniki. Dodam że niektóre roślinki bardzo szybko "ruszyły" do przodu a niektóre tylko wegetują.

 

EDIT:

Pomiary:

PH - 6,7 (odpalona bimbrownia 24/7 pewnie dlatego, rybek jeszcze nie ma więc szaleję :) )

KH - 10

GH - 14

NH4 - 0,1

NO2 - 0

NO3 - ok. 10

PO4 - 0,4

Fe - 0,2

Jeszcze jedno pytanko mnie trapi czy 1PPM = 1Mg/l? Jeśli tak to dlaczego w metodzie EI Fosfor zalecany jest na poziomie 1-3 PPM, a w testach "wartości bezpieczne" wynoszą 0,02 - 0,1 czyli około 0,1 PPM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walka z glonami zakończyła się prawie 100% sukcesem. W tym miejscu bardzo dziękuję za pomoc koledze Januszowi który jako jedyny podjął się próby pomocy. Przejdźmy do sedna, według zaleceń wcześniej wspomnianego kolegi ;) zakupiłem torf granulowany jako wkład do filtra zewnętrznego w celu zmiękczenia wody i dodania garbników i humnusów. Czas świecenia został zmodyfikowany tzn. 9:00 - 13:00 2x39W + 11:00 - 13:00 kolejne 2x39W od 13:00 - 16:00 przerwa i od 16:00 - 20:00 2x39W. Zakupione zostały rośliny pływające ( pistia rozetkowa) i rośliny szybko rosnące (moczarka i strzałka) które bardzo pomogły w "ustabilizowaniu" parametrów wody w baniaku. Zaprzestałem całkowicie nawożenia mikro i makro, oprócz potasu, easy carbo i CO2 nie podawałem nic do tej pory. Tak właśnie pokrótce przedstawia się "plan bitwy" z glonami :)

Jeszcze raz wielkie dzięki Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...