Skocz do zawartości

Producenci testów


sacred_mode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym zapytać o wasze doświadczenia z testami wody

 

Ja obecnie do sprawdzania wody używam trzech testów (pH, kH i gH) firmy SERA. Jak na razie im ufam, bo nie mam porównania z innymi producentami.

 

I zastanawiam się nad tym czy produkty innych producentów są takiej samej lub porównywalnej jakość (tzn. wskazania będą identyczne) a tańsze.

Co wy o tym sądzicie, jakie jest wasze zdanie, który lepszy a może wsjo ryba :) ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić osobno każdy test czy w takim zestawie walizka? Walizka wychodzi taniej niby

Jeśli zastanawiasz się nad pojedynczymi testami a teczką tego samego producenta to rozsądniejsze jest kupno opcji tańszej, no chyba, że buteleczki kupowane osobno od tych w walizce różnią się pojemnością. Tak czy siak można wszystko przeliczyć i wybrać tańszą wersję.

 

A wracając do tematu odnośnie doświadczenia to mam takie spostrzeżenie odnośnie fiolek sery. A mianowicie kupiłem wczoraj strzykawkę, aby za jej pomocą nabierać wodę przeznaczoną do testowanie i okazało się że 5ml sery nie równa się 5ml strzykawki. Może na zdjęciu jest to niewielka różnica to podczas testu moim zdaniem już odgrywa sporą rolę, ponieważ gdy zrobiłem testy dla obu wariantów otrzymałem następujące wyniki:

 

5ml sery - pH:8, kH:8, gH:18

5ml strzykawki - pH:8, kH:11, gH:25

 

Wiec moim zdaniem różnica jest spora i teraz zastanawiam się, który wynik brać pod uwagę.

 

Pozdrawiam

post-6402-13685160391633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na logikę to chyba trzeba bardziej brać pod uwagę miarkę z zestawu - w końcu komplet to komplet

Niby zestaw to zestaw, ale jeśli napisali, że odmierzyć 5ml a u nich 5ml nie równa się 5ml tylko mniej. Uważam, że strzykawka musi być wykonana bardzo dokładnie, jeśli chodzi o objętość wiec jest bardziej wiarygodna, więc wyniki testów korzystając z miarki w fiolkach będą zawsze zaniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. odpowiedź na problem sprowadza się więc do jednego stwierdzenia - jak nie zrobisz i tak będzie źle :D pewnie masz rację z tą strzykawką i jej lepszą dokładnością, ale i tak trzymałbym się zestawu. Robię testy własnie fiolkami sery - nie odmierzałem do nich wody nigdy strzykawką - zawsze nabieram odpowiednią ilość zawsze z akwa do fiolki - uznaję wyniki za wiarygodne, bo nie mam podstaw do kwestionowania... i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...