Skocz do zawartości

Kirysek - Ciąża?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc ! Czy mój Kirysek jest w ciąży czy taka jest po prostu jego natura ?

Brzuszek ma dużo "głębszy" niż wcześniej. Mam jeszcze 2 kiryski oprócz tego, jeden tego samego gatunku drugi mniejszy (samiec) panda. Samiec został wpuszczony do akwa około 3 tyg temu. Co mam dalej zrobić ... Z góry dzięki za pomoc

 

 

i oto fotka "samiczki"

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski trzyma się w większych grupach, jak się zachowuje ? Pomogły by również info o zbiorniku.

Właśnie to wcale nie wygląda dobrze ,taki rozdęty brzuch,trudno tu mówić o konkretnej chorobie bez obserwacji zachowania,czy otłuszczeniu na skutek przekarmiania i trzymania pojedynczo bądź w za małych grupach przez co kiryski tylko zjedzą i siedzą bez aktywności,nawet tak zwane zatwardzenia ikry spotykane u samic,trzymanych bez samczyków albo w warunkach całkowicie nie sprzyjających wytarciu.W każdym razie wycierałem wielokrotnie kiryski i tak rozdętych samic przed tarłem nie spotkałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 takie samiczki + samiec Panda. Akwa 60 litrów: Obsada : 5 gupikow , 5 neonkow inessa, 3 danio rózowe, 2 Zbrojniki.

 

"Okrągła" samiczka zachowuje się dokładnie tak samo jak jej "siostra" , aktywna, nigdy nie chorowały.

 

Kiryski tak jak już pisałem karmie raz dziennie na noc, 2 Tabletki na 3 kirysy i 2 Zbrojniki dziennie.

 

Fotka, "Ciężarnej" i samca, druga samica niestety ucieka po kątach.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbrojniki, danio oraz te okrągłe samiczki za mały litraż. Dokup minimum 5 pand oraz też kilka neonków. Proponowałbym usunąć bazalt ze względu na kiryski.

Co do tematu jakby była obficie nakarmiona to już by to znikło a to się dalej trzyma więc albo choroba albo ma jaj. Czy długo już jest taka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...