Skocz do zawartości

dziwna choroba skóry u neonków.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauwazyłam na "skórze" neonka jak by "pryszcza", niały wystajacy guzek, a patrzac na niego na wprost dookola widac jakies zgrubienie. PO zlapaniu rybki i wyciagnieciu jej na sekundke aby to ogladnac (myslalam ze jej sie wbil jkis kamyczek albo cos pod łuski) okazlo sie ze to zgrobienie to taka przezroczysta galaretka, zajmuje okolo 1-2 cm2 a na srodku mniejwiecej jest ten wystajacy bialo zólty guzek. wczoraj zauwazylam ze u drugiego neonka pojawia sie takie zgrubienie, jak by zaczynal sie pojawiac ten "pryszcz" jeszcze bez bialego guzka ale wyglada na to ze zeniadlugo sie pojawi, na zdjeciach nic nie widac niestety jesli bedzie potrzeba to spróbuje gdzies wrzucic filmik na którym tez nie wiele da sie zobaczyc ale zawsze cos.

pozatym nie ma zadnych innych objawów. Neonki plywaja i jezdza jak zawsze. Inne ryby (glonojady gupiki molinezje i bojownik) takze bez objawow. Akwarium 100 l. 26 stopni. nie wiem jaki ale mocny bardzo filtr. Niestety pokrywa zepsuła mi sie ostatnio i dopiero zbieram fundusze na nowa i od jakis 10 dni akwarium jest bez pokrywy doswietlane dwoma lampka,o 25 i 60 V .

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja się na tym wielce nie znam, ale wczoraj przeglądając forum widziałem jakieś opisy na temat nicieni i człowiek, który to miał załączał zdjęcia. Może spróbuj sobie znaleźć i porównać - z opisu wyglądało to podobnie do tego, o czym piszesz.

 

mam

viewtopic.php?f=6&t=21467&p=204622&hilit=nicienie#p204622

spróbuj pooglądać zdjęcia, czy to wygląda podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja brzanka.Jeśli to coś podobnego włóż ją na 6h do dużego słoja bez podłoża zobacz czy nie pojawią się nicienie.Rybka była tam między 19 a 1 w nocy i dopiero o 1 zauważyłam że coś tam jeszcze pływa. Ja przeszukałam całe akwa i nie znalazłam ich a jednak z rybki wczoraj coś takiego wyszło:/ Rybka żyje i wygląda dobrze ale dopiero na jutro zamówiłam leki w zoologicznym bo mieszkam na wsi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...