Skocz do zawartości

Paletkik w 172


Abaddon131
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim litrażu to raczej pielęgniczki a nie pielęgnice... Np. harem jakiś pielęgniczek z rodzaju Apistogramma oraz stado neonków czerwonych.

Jak to druga panaka :?:

Rafi, to co powiedziałeś to totalna głupota.

 

Pielęgnice litraż mają gdzieś, dla nich ważna jest powierzchnia dna

 

W takiej długości zbiornika możesz trzymać między innymi:

 

Akary Błękitne

Niebieskołuskie

Miodowe

Zebry

Sajice

Akary Piaskowe

 

Osobiście polecam połączenie Akary Błękitne, Miodowe, Sajica. Bedziesz mieć 3 pary spokojniejszych pielęgnic i nie będziesz musiał się obawiać że będą jakieś krwawe walki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma akwarium o 20 cm krótsze ale o 5 cm głębsze i o zgrozo - mam tam paletki. Wg mnie w takim zbiorniku można trzymać z 6 szt średniej wielkości paletek. Nie tych spasionych patelniaków tylko takich normalnych, naturalnych rozmiarów.

A 35cm wysokości im wystarcza? Pisząc o swoim akwarium chodziło mi głównie właśnie o ten wymiar. ;)

Jeśli by się jednak nadawały do takiego akwarium to kto wie, może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim litrażu to raczej pielęgniczki a nie pielęgnice... Np. harem jakiś pielęgniczek z rodzaju Apistogramma oraz stado neonków czerwonych.

Jak to druga panaka :?:

Rafi, to co powiedziałeś to totalna głupota.

 

Pielęgnice litraż mają gdzieś, dla nich ważna jest powierzchnia dna

 

W takiej długości zbiornika możesz trzymać między innymi:

 

Akary Błękitne

Niebieskołuskie

Miodowe

Zebry

Sajice

Akary Piaskowe

 

Osobiście polecam połączenie Akary Błękitne, Miodowe, Sajica. Bedziesz mieć 3 pary spokojniejszych pielęgnic i nie będziesz musiał się obawiać że będą jakieś krwawe walki itp.

Wiedziałem że napiszesz ;)

te pielęgnice pochodzą głównie z Ameryki Środkowej wiec trochę jest tam ciut twardsza a autor kupił już zbrojniki z miękkich i kwaśnych wód Ameryki Południowej więc sam rozumiesz ;)

Oczywiście zgadzam się z twoją wypowiedzią ale dostosowałem się już do tych zbrojników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie rzecz biorąc tak, pielęgnice w naturze mają ciut twardszą wodę, zaś zbrojniki miększą.

Ale ale... :) Przypominam że autor tematu nie chce mieć chyba ryb "F0" tylko zwykłe hodowlane rybki z pierwszego lepszego zoologa.

Takie ryby mogą żyć w zwykłej kranówie bez problemu.

W każdym bądź razie, dostał propozycje obsad, będzie mógł coś sobie wybrać spokojnie. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te ryby się męczą i już dawno skarłowaciały

Biorąc pod uwagę to, że jak je do siebie wzięłam to były wielkości dwuzłotówki a teraz to kawał rybska to chyba jednak nie bardzo chciały skarłowacieć :(

 

No ale koniec tego OT bo moderatorstwo się będzie denerwowało a ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sewerum gold to też duże ryby i też zbyt małe na twój baniak popatrz na moje viewtopic.php?f=22&t=21110 samiec ma około 20cm

więc stanowczo za duże ryby jak na twój baniak , a jeśli chcesz już pielęgnice to polecam coś małego typu mekka , zebra , barwniaki , czy księżniczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...