Skocz do zawartości

[112L]Malawi[30 Maja] UP 4 Strona


Przemek.Sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pochodź po innych zoologicznych, w którymś w końcu wezmą, albo wystaw ryby na allegro i na Super Akwarium też daj ogłoszenie. Jeżeli masz Pyszczaki Saulosi (a chyba masz, bo kilka tam widzę) to ja je chętnie wezmę ;) Kup na allegro anubiasy nana, czasem się tanio trafią, bo w zoologicznym to zdzierają. W sklepie 1 sztuka kosztuje ok 25zł, a ja na allegro razem z przesyłką kupiłam 4 sztuki za 24zł. :D Te kabomby (koperki) to nie pasują trochę do wystroju, zresztą ryby Ci je zjedzą. Mi jedzą te trawki czyli nurzańce, pewnie tobie też będą wcinać. Zostaw sobie P.saulosi lub red redy (te takie wściekło pomarańczowe) max 7 sztuk, w tym max 2 samce. Ja to bym zmieniła dietę ryb, więcej spiruliny, glonów, moje ryby uwielbiają tonące tabletki dla glonojadów.

Pozdrawiam, ładne akwa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi mam 8 reszty chce się pozbyć ale ciężko bo rybki maja już po 3cm. Jak już wspominałem byłem w zoologach ale ciezko jeden by sie znalazł ale trafiły by to 50L baniaka z 8 innymi pyszczakami.

 

Mam tu na forum ogłoszenie :) Wisi od 2 tyg:)

 

No masz racje :D wcinają koperek aż miło:d polowe przeniosłem do krewetkarium, chyba będę musiał się rozejrzeć za annubiasem.

Z pokarmu to dostają dafnie ale nie przepadają za nią:) polowa w skimerze ląduje. Pokarm z Tropicala oj to lubią:D No i mięso z kurczaka czy to z piersi z szyjki, i to prawie codziennie:) Siostra jest na diecie białkowej wiec kurczak to codziennie gości na stole:) Glonów? w jakiej postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pyszczaki jedzą glony w najprostrzej postaci, z szyb, roślin i kamieni, od okrzemek mają brązowe pyszczki, śmiesznie to wygląda, jakby się malowały :D W zoologicznych dostaniesz jedzenie dla pyszczaków, ja szczerze mówiąc jeszcze takim ich nie karmiłam, karmię tabletkami z glonów dla glonojadów, kochają to jedzenie ;) Tabletki dostaniesz też w najzwyklejszym zoologicznym, poproś o tonące tabletki z glonów dla glonojadów, ich plusem jest to, że toną i nie zanieczyszczają wody w akwarium. Jedną tabletkę łam na mniejsze części, tak aby wszystkie ryby się posiliły, ale też na nie zamałe, bo chapsną na raz i po obiedzie ;) Ja używam Tropicala "Green Algae Wafers".

Pozdrawiam

PS. Sprzedaj te ryby do tego zoologicznego, nie obawiaj się, ktoś je kupi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Starasz się, widzę, z działaniami przy akwarium. Bywa ciężko - sam wiem. Też mam akwarium 112L i pyszczaki saulosi i yellow. Chciałbym pozbyć się saulosów i zostawić yellow lub wszystkich i zakupić red red, ale jest ciężko. Nie wyrzucę ich, a nikt nie chce, bo są duże (chyba w max rozmiarze). Żyją raczej w zgodzie, ale w tej obsadzie raczej młodych pyszczaków nie doczekam.

Roślinki miałem, ale twarde - czyli microsorum i anubias. Cabombe zjedzą - oczywiście. Jeśli chcesz roślinki, to pytaj i szukaj twardych i kwaśnych - dla pyszczaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po pół roku...:)

 

Co nieco się pozmieniało, baniak przechodził pół restarty ok 70% wody out. Udało mi się znacznie zredukować obsadę:) z 8 saulosi 2 red red 2 yellow niebieskiego i jeszcze jednego zostały mi 3x saulosi 1x Red red i niebieski.

 

Roślin nie trzymam bo wszystko pada, zostały mi tylko strzępki nurzańca:)

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to saulosi:) Yellow maja czarny pasek:) Co do kamoli to te po lewej to skała wulkaniczna czarna, miałem już aranżacje z skałka wulkaniczna ale jakoś nie przypadło mi do gustu:)

Teraz wydaje mi się ze wygląda to lepiej:)

 

Docelowo chce oddać wszystkie pyszczki i zrobić krewetkarium. Ciężko oddać już takie paszczaki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Kolejny upek...:) Cały czas pozbędę się tych ryb:) Jak co to pisać:) i te skałki tez dorzucę:)

 

Obsada ta sama, zmienił się krajobraz:) oj surowo :)

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

PS: powie mi ktos jak w Nikonie D5000 obiektyw 18-55mm ustwaić parametry aby zdjęcia ryb nie wychodziły takie rozmazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...