Skocz do zawartości

[112L]Malawi[30 Maja] UP 4 Strona


Przemek.Sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

 

Opis zbiornika:

Wymiary i litraż 80x40x35 112L

Napowietrzanie: AQUEL FAN FILTER 2 PLUS 450l/h

Oświetlenie: 2x 18 W Świetlówka

Filtracja: Aquel Fan Filter 2 Plus 450l/h

Grzałka: Aquel Comfort Zone 75W

Technika CO2: Brak

Gatunki i ilość ryb: 2x Pyszczak Błekitny 3x Pyszczak Zółty w pregi 10x Pyszczak Zólty

Rośliny: To co widać

Pokarm: Tropical Wysokoproteinowy, mrożona ochotka, dafnia

Parametry wody: Temp. 26/27 C

 

 

 

Wszelkie porady,zastrzeżenia mile widziane:)

Pozdrawiam,

Przemek Szymura:)

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w zoologicznym powiedziała ze idealnie się nadają i do tego dobrze żyją z pyszczakami... Pyszczak dziuba mi skalara.

Czemu termometr na bok? Zły? Powiedziała ze to bardzo dobry term.

Co do anubias nana to jak najbardziej,jeśli tylko gdzieś dostane

 

Chyba zmienię sklep zoologiczny....

 

Pozdrawiam,

Przemek Szymura,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodzi o to,że zły termometr tylko daj go na boczną szybę,żeby się tak w oczy nie rzucał :)

 

Jeśli chcesz malawi to skalary do oddania,zresztą nawet za małe akwa na nie.

Co do samego wyglądu akwa,to na razie nieciekawie, daj więcej kamieni i zobaczymy co będzie z tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopie weź pozbądź się tych ryb , na malawi wielogatunkowe też akwarium za małe . Do tego penie masz same duże i agresywne gatunki. Daj zdjęcia ryb to się zobaczy, co ty tam masz

prawdopodobnie, ale nie jestem pewien :

pseudotropheus socolofi pozbądź się

pseudotropheus saulosi - oki

Maylandia crabro lub nimbochromis venustus - pozbądź się natychmiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć malawi w taki zbiorniku to idź za radą danielka i oddaj wszystkie pyszczaki oprócz saulosi

no i oczywiście skalary ,które wymagają nie tylko większego akwarium ale też innych warunków.

Skalary potrzebują niskiego PH(woda kwaśna), a pyszczaki wysokiego PH (woda zasadowa).

W tym akwa możesz mieć tylko 1 gatunek pyszczaków . Proponuje właśnie saulosi bo samiczki i samce

bardzo się różnią i masz, przy jednym gatunku jakby dwa oddzielne.

1 samiec i 4-5 samic do tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem oddać skalary, niestety nie przyjmują żywego towaru nawet ja bym chciał oddać za darmo.Pani stwierdziła ze nie wie co mam w akwarium i te skalary mogą jej po zatruwać te co ma.

Na razie szukam nowego domu dla rybek, wiec muszą się jeszcze ze mną pomęczyć, sa małe ,ok 1,5-2cm.

 

Kupiłem dzisiaj kamień o nazwie macaroni, na razie dwie sztuki bo nie byłem pewny jak to mi się pomieści, ale przy okazji kupie jeszcze jeden kawałek 4zł/kg :shock:

 

Dołączona grafika

 

Wsadziłem tło-tapeta bo te co robiłem pękło mi... Wszystko było na 2cm styropianie/ twardy i jak podnosiłem to popękało. Musze wszystko zaczynać od nowa.

 

Pytałem o roślinkę która polecił mi Skyzzer, annubias nana niestety nie maja takich. Zostaje mi allegro.

 

 

Jutro wyłowie ryby wrzucę foty.

 

Pozdrawiam,

 

Przemek Szymura

 

 

Update zdjęć w pierwszym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk może być. Jeżeli chcesz zostawić pyszczaki, to proponuje jeden (max dwa) gatunki. Jak są małe, to jest spokój, ale później mogą być dla siebie mało przyjazne - są to rybki terytorialne. Gdybyś miał np. akwarium 240L, to można by pomyśleć o jakimś mixie :) Proponowałbym też dokupić jakąś wapienną skałkę i może piaskowiec :) No i - jak najbardziej - umieścić je na płycie styropianowej, bo pyszczaki lubią grzebać w podłożu, jeśli jest np. piaszczyste.

Ja swoje pyszczaki karmię głównie spiruliną i karmą malawi..rosną, jak na drożdżach. Jak były mniejsze, to dawałem im mrożoną artemię. Teraz też im to podaje i jeszcze czasami mrożony kryl. Oczywiście najpierw rozpuszczam w wodzie :) Z roślinek polecam np. cryptocoryne i microsorum. Oczywiście anubias też wchodzi w gre, bo są to twarde i gorzkie rośliny, które nie przypadną do gustu pyszczakom. Cabomba zostanie zjedzona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Nowe zdjęcia w pierwszym temacie!

 

-Znalazłem domek dla skalarów, wyprowadzka w tą sobotę.

-Kupiłem tło wewnętrzne.

-Dokupiłem dwie roślinki ale nie wiem jak się nazywają.

-podmieniłem 50L wody, woda z biedronki 5l za 1.19zł

 

 

Tu pytanko, daje im jeść trzy razy dziennie. Rano suche z tropicala, po południu takie czerwone glizdy zamrożone kupiłem, a wieczorem dafnia, sraja jak cholera dziennie muszę dno czyścic bo nie można patrzeć, tez tak macie?

 

Czy ten filter wystarczy? 450l/H? Myślałem żeby kupić jeszcze jeden z deszczownica, bo kaskady nie wsadzę,niema miejsca.

 

Aha jeszcze jedno, mam tam jakieś samiczki czy same samce?

 

Pozdrawiam,

 

Przemek Szymura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje karmie 2 razy dziennie, rano pokarm roslinny a wieczorem robaczki, czasami zmieniam ze rano miesko a roslinki na wieczor.

 

Jaka masz temperature wody?? Twoje puszczaki zlodziste wygladaja na "blade". Tez tak mialem ale jak podnioslem temp wody to zrobily sie ladne zlociutkie. Obecnie mam 27 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie temp 27C czasami zachodzi na 28.

 

Zmieniłem karmienie , teraz daje dwa razy i widać ze kup jest mniej.

 

Czasami pyszczaki (nie wszystkie) pływają tak ocierając sie o piasek albo o kamienie, albo zagrzebują się w piasku :shock:

Może coś je swędzi?

 

Edit:

 

Teraz dwa pyszczki żółte tak ocierają o siebie ? Walczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

RYBA MI ZDECHŁA

Nie wiem czemu wszystkie śmigają aż miło , mają zróżnicowany posiłek.Dwa rodzaje Tropicala , ochotka mrożona, rozwielitka a wczoraj dostały kawałeczek szyjki z kurczaka, karmie je dwa razy dziennie. wszystkie pyszczaki normalnie pływają i i jakoś specjalnie się nie kłócą. Po prostu pływał a jak dzisiaj wróciłem z pracy to już leżał na dnie ale nie był obdziobany.

Może dlatego ze wczoraj oddałem skalary?

Kupie w najbliższym czasie testy i zobaczymy co wyjdzie

Zmieniłem troszkę wystrój przy okazji, dodałem taką roślinkę trawiastą. Chyba to malawi nie będzie:) wiec zmienię nazwę tematu:)

 

Więcej Fotek w pierwszym temacie.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...