Jump to content

koszt 72L


zielonyogrodnik
 Share

Recommended Posts

Moim zdaniem to o wiele za mało. Ja niedawno kupiłam szkło - 84 l i to już 100 zł (około) do tego odpowiedni filtr, grzałka kolejna stówka (tak mniej-więcej, zależy jaki filtr kupisz). Żwirek też zależy jaki, możesz kupić najtańszy ale wiem, że są jakieś specjalne dla roślinek. Jak uda Ci się zmieścić w tym przedziale, to będzie osiągnięcie :) Aha. I zależy jakie rybki chcesz kupić :P

Link to comment
Share on other sites

Możliwe że się wyrobisz , najgorzej będzie z pokrywa i światłem .

 

filtr- bez rewelacji , ale działa , miałem taki sam w kotniku - trochę głośny

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-do-50 ... 82430.html

podłoże dasz jakiś żwirek - wydasz z 5 zł , lub zachachmęcisz wiaderko z jakiejś budowy , lub za piwo

 

statecznik możesz na razie dać magnetyczny jakieś 12 zł + oprawki 15 zł

świetlówki jakieś 50 zł

Roślin oszukaj przez allegro, ryb też- możliwe że ktoś chce sie pozbyć , lub na forum ktoś może tobie roślinki z przycinki wysłać.

 

Co do pokrywy tu zależy od twoich zdolności manualnych , jeśli ich brak połóż szkło , a na to świetlówki.

 

Z czasem może się dorobisz czegoś lepszego .

 

Zacznijmy może skąd jesteś , to na pewno ułatwi sprawę. Ja rośny mogę dać

Link to comment
Share on other sites

aha dzięki za odp. :D ja kupie filtr taki sredni i tańczy i kupie se troche ozdób (ze 2 korzenie nie za duze) i moze zameczek? ale na 72L to troche zaduzo to moze kupie tylko 1korzeń bym założył duzą krewetkarnie tylko że obleciaem wszystkie sklepy w siedlcach(tam gdzie mieszkam) i nigdzie nie było :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

aha dzięki za odp. :D ja kupie filtr taki sredni i tańczy i kupie se troche ozdób (ze 2 korzenie nie za duze) i moze zameczek? ale na 72L to troche zaduzo to moze kupie tylko 1korzeń bym założył duzą krewetkarnie

Ja w 54l mam 7 korzeni. Moim zdaniem im więcej korzeni tym lepiej i jest gdzie mech "posadzić"
Link to comment
Share on other sites

poprzednicy pisali że zamiast pokrywy położyć szkoło i na to świetlówki, mi tak akwa funkcjonowało przez kilka lat i było ok tylko, że w 40l. przymierzam sie do kupienia 80l pokrywę sam będę robił, wychodzi dużo taniej i nie trzeba przerabiać, jak zrobię to wrzucę tu na forum. (będzie to w I-ej połowie października). same ryby do akwa będą Cię kosztowałay ok 80-100pln ale to w zasadzie zależy od tego jakie chcesz kupić, jka będa to gupiki to 20pln wystarczy. Kaskada AQUASZUT n300 do takiego litrażu kosztuje 60pln, grzałka możesz kupić najtańszą za 20pln (widziałem takie w TESCO ale bałem się je brać do reki) ale też możesz kupić za 100pln. także bez szkła otymalna wersja kosztów to: na świetlówki po 13pln OSRAM + odubowa do nich za 35pln w LEROY MERLIN) filtr 60pln, krzałka 50pln.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...