Skocz do zawartości

Czy nie przeludniłem akwa! Pomocy.


m@rcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium ponad 54l. Są w nim rośliny żywe: anubis, kryptokoryna, jakaś trawa. Poza tym mały korzeń i 3 ozdoby z piaskowca. Zastanawiam się czy nie przeludniłem czasem akwarium.

Mam w nim:

- 8 prętników karłowatych,

- parkę pielęgniczek ramireza,

- parkę razborek galaxy(docelowo chciałbym zwiększyć ich ilość do 5-6), przeszły test i prętniki nie postrzegają ich jako żywy pokarm,

- jednego glonojada lamparciego około 5-6cm i dwa zwykłe glonojady błękitne czy niebieskie około 3cm

 

Nie chciałbym, żeby ryby się męczyły broń Boże, więc postanowiłem poprosić was o opinię.

Z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby ryby się męczyły broń Boże, więc postanowiłem poprosić was o opinię.

- parkę razborek galaxy (...) przeszły test i prętniki nie postrzegają ich jako żywy pokarm,

A to to co :shock: Eksperymentujesz czy prętniki je zjedzą :?: :zamieszany: Mógłbyś se to tu podarować :roll:

Zwiększyłbym ilość galaxy do ok. 10-12 szt., zostawił tylko parkę Ramizer i kupił 8 szt. otosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie eksperymentuję! Bałem się na początku i dosyć długo myślałem o zakupie tych galaxy. Moje prętniki rosną wręcz wzorowo i obawiałem się czy nie najdzie je ochota na mniejsze towarzyszki. Wiem, że galaxy są stadne dlatego w poniedziałek dokupię jeszcze kilka. Oczywiście, że zdaję sobie sprawę do jakich rozmiarów rosną zbrojniki, mój kuzyn ma w dużym akwarium (pojemność dosyć pokaźnego oczka wodnego, niestety się nie orientuję jaki litraż, ale ogrom po prostu) i tamte osobniki już kilkunastoletnie mają ponad 25-30cm długości. Kiedyś słyszałem, że z glonojadami to jest tak, że rosną na tyle, na ile pozwalają im na to warunki otoczenia. W chwili obecnej rybki żyją we względnej harmonii... nie widzę żadnych konfliktów interesów. Mam jeszcze akwarium ponad 30l, ale planuję z niego zrobić zbiornik rozrodczy. Faktycznie przerybianie, a nie przeludnienie ;)! Zbyt szybko pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...