Skocz do zawartości

[525l]Quiet River - Yorki


yorki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samo akwarium na razie nie prezentuje się najlepiej ale myślę że za jakieś 3 tygodnie powinno zarosnąć ładnie :)

 

Wymiary - 150x50x70h – 525l

Oświetlenie - 2x70W HQI

Podłoże - Amazonia II i bazalt

Ogrzewanie – 2x 300W

Filtracja - JBL Cristal Profi e1500

Dekoracje - korzenie

CO2 - butla 1,5kg

 

Flora

-rotala green

-rotala indica

-microsorium

-anubiasy

-nurzniec

-mech

-lotos

-sagittaria subulata

Dojdzie jeszcze kępa didiplis diandra, dużego heńka i heteranthery na środku i z prawej strony

 

Fauna

-6x dyskowiec

-xxx helenek

 

Dojdzie ok. 30-40 neonów czerwonych, 2+2 ramirezek ;)

 

Na samym początku

Dołączona grafika

Po dodaniu jeszcze jednego korzenia

Dołączona grafika

I z rybami

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie będzie jak rotalki się porozrastają, obsadzę prawą stronę i nauczę się robić zdjęcia oddające kolory tego akwarium bo na razie kaszana...

 

Co do czerwonej odmiany to będą 3 red melony, a do tego 2 albino turkusy albo white.

PS. Udawajcie że na jednym zdjęciu nie widać wypływającego anubiasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie miało być jak zarośnie ale w akwarium zmiana w postaci plaży więc i zdjęcia całości.

Dosadziłem też heterkę z prawej strony. Ogólnie rośliny słabo rosły przez ten tydzień bo nie było CO2 ale teraz ruszyły na nowo

 

Mix Blue diamonda dostał baty od samca pilnującego ikry po lewej stronie, choć na własne życzenie bo sam uparcie pchał się im pod nos razem ze swoją "dziewczyną" która tak czy siak dała mu kosza i puściła się z innym samcem :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I ten waleczny :P

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ty weź idź do przedpokoju i zamknij się w szafie co?!

Zabierz tylko baniak ze sobą, niech go nie widać. Poproś kogoś z rodziny, żeby podparł czymś drzwi np: miotłą. I siedź sobie w tej szafie do woli.

 

A na poważnie to coś mi tam nie pasuje. Nie wiem co dokładnie, hmm...mam wrażenie, że jest za dużo wolnej "góry". Wszystko ma na poziomie około 20cm, a reszta pusta. Może coś wyższego z roślin w jednym rogu, może inny kolor tła... . Jest oki ale jednak... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piękne choć jakby zamiast czarnego było niebieskie tło to by to lepiej się prezentowało według mnie ;) Gratuluje stworzenia takiego akwa i mam nadzieje że za kilka lat też takie zrobię choć bez dysków bo akurat mnie nie kręcą no ale kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie zarosło. Heterka zupełnie padła - niedobitki uratowałem i wsadziłem do 56l.

Wywaliłem też pozostałe ziele bo coś słabo rosło.

Aktualnie są same żabienice, sagittaria i anubiasy. Taki stan ma być do wiosny gdy przerabiam to na czarne wody z dyskami. Na święta kupuję sobie 6-8 młodych brązowych dysków :D

Co do zdjęć mam tylko takie sprzed jakiś 2 czy 3 tygodni

Dołączona grafika

 

Święta trójca

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Ten pigeonek był najmniejszy ze stadka a już powoli dogania BD :)

Dołączona grafika

"Spadaj z mojej połówki akwarium!"

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...