Skocz do zawartości

Akwa 240l - aranżacja ogólna, str 4 nowa odsłona


doktor13xxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli do przodu wczoraj wrescie zrobili mi tą szafke na akwa i teraz juz stoi przygodowane do podłączenia. Filtr miałem zamawiać w środe ale sytułacja finansowa się pogorszyła i jak dobrze pójdzie to zamówie po niedzieli albo jak sprzedam skuter. Bede sadził roślinki ciemnolubne już mam wybrane jakie. A sprzęcik jaki zamawiam to:

-Filtr JBL e1500

-Grzałka Tetra 200W

-Napowietrzacz z Tetry

No i tyle. A podłoze i roślinki to zobaczycie jak już bedzie wszytko gotowe.

 

A niewiecie czasami czy mozna umyć szyby w środku płynem do szyb Clin +ALKOHOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... skoro to 240l, to:

- sum rekini 1x

- glonojad zbiornik lamparci 1x

- mieczyki 2x (samiec i samica)

- neon czarny 1x

- neon czerwony 1x

- neon innesa 1x

- gupiki 9x

- glonojad syjamski

- ślimaki

Było do tej pory w 30l?

 

A szyb nie powinieneś wewnątrz myć chemią.

Zabrudzenia zejdą pod wodą, a kamień pod octem. Więcej nie potrzeba, a później możesz mieć problemy jak pewna osoba na forum która umyła akwarium Cifem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no suma rekiniego dostałem od kolegi który zlikwidował akwa też 30l on mi go wychował takiego dużego a a glonojad jest od początku w moim akwa 30l wiem ze zle zrobiłem ale wtedy dopiero zaczynałem z akwarystyką i popełniłem błąd ale nie długo bedę mieć jak w raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie ale poprzestawiasz zegar biologiczny rybek i roślin :roll::roll::roll:

Dokładnie. Ryby też muszą odpocząć :roll:

Jeżeli chcesz je obserwować w nocy to możesz zastosować świetlówki nocne.

 

EDIT.

Nie. Trzeba świecić w dzień :roll:

Nie wiem czy to do końca prawda ale w nocy rośliny nie pobierają C02 tylko tlen i nie przeprowadzają fotosyntezy ale nie wiem czy to prawda bo spotkałem się z różnymi poglądami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do końca prawda ale w nocy rośliny nie pobierają C02 tylko tlen i nie przeprowadzają fotosyntezy ale nie wiem czy to prawda bo spotkałem się z różnymi poglądami :roll:

No to prawda, uczą tego nawet na biologi chyba. :P

W każdym razie, fotosynteza jest zależna od światła.

Świecimy - rośliny pobierają co2 i produkują o2.

Nie świecimy - odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te 10h mam świecić w ...

 

Dzień. Obok masz okno, dużo światła wpada do baniaka [szansa na glony]. W dzień jest tam jasno, w nocy ciemno. Jak byś świecił w nocy jasno byłoby cały czas.

Gdyby akwa było w ciemnej piwnicy to byłoby to raczej obojętne, ale i tak raczej byś nie wstawał o 4 w nocy by podziwiać baniak - więc lepiej świecić w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was, dziś mi przyszedł filtr JBL e1500 i grzałka z Tetry 200W. Po południu wybrałem się do Sosnowca po kupno parę dupereli i ozdóbek. Nigdzie nie znalazłem roślinek takich jak potrzebuję będę pewni zamawiał z allegro. Za jakąś chwile wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...