Skocz do zawartości

filtr osmozy a jakosc wody - pomocy :)


cristopor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zbiornik 450l.

Twardość wody gh i kh waha się gdzieś w granicach 17 stopni a ph to 7,6.

Moje pytanie jest następujące.

Jeśli zacznę używać filtra osmozy aby zmiękczyć wodę i obniżyć ph to w akwarium zauważę jakieś rewelacyjne efekty?

Zdaje sobie sprawę, że najważniejsze to stabilizacja biologiczna zbiornika ale czy filtr osmozy mi znacząco w tym pomoże?

Mój znajomy to zagorzały akwarysta i stwierdził żebym po tym filtrze RO nie spodziewał się fajerwerków bo o ile zmiękczy mi wodę i obniży ph to o tyle nie będzie większej różnicy...

 

 

red eye: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój znajomy ma rację bo woda z filtra RO moim zdaniem nadaje sie tylko do alumlatora.Filtr RO następna ale za to "trendy" rzecz "zbędna" zresztą to tylko biznes.Całkowita demineralizacja wody(po co?)ph uzyskasz 7.Chemia, biologia i fizyka wody, spróbuj zrozumieć istotę ph(od czego zależy aktywność jonów hydroniowych)?Zwykłą twardość węglanową (wodorowęglanową)tzw.Kh usuwa już podgrzewanie wody powyżej 37 stopni (następuje już wytrącanie związków wapnie i magnezu i przyjmuje się że tym sposobem można przygotować wodę o Kh 2 i już ta wartość jest zbyt mała do buforowania Ph.

By obniżyć ph można podawać CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy używasz bimrowni nigdy nie obniżysz ph, butla co2 i musi zejść ,u mnie w mieście Zielonej Górze to 42 Twn i co ja mam powiedzieć i z ph robię co tylko chcę a filtr osmotyczny sobie daruj ,rośliny mi rosną jak szalone a wodę osmo swojego czasu przywoziłem od siebie z zakładu pracy zmarnowałem akwa tylko.Podłoże ,co2,dobry nawóz nie jakiś za 9,90 tylko markowy za jakieś 50 pln żeby glony nie rosły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...