Skocz do zawartości

czy dobra ilość rybek w 54l


ptysz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o opinie mojej obsady w 54l baniaczku :)

Dodam że w baniaczku znajdują się korzenie ładnie obrośnięte mchami , moczarka , "heniek" i niska trawka , mam dobrą filtrację zew. JBL Cristal Profi E 700 + JBL ClearMec wkład na NO3,NO2,NH4.

Akwarium działa od kwietnia i jest ok.teraz dokupiłam 6 amano i dodatkowych 8 neonków czy to nie za dużo ? :)

Dziękuję za każda opinię ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ryby z opisu to twoja obsada to:

18 neonków innesa-może być lub zredukuj do 12-15 szt.

2 pielęgniczki ramireza-jeśli parka to ok

2 kiryski panda-dokup do 6 sztuk

2 kiryski albinosy-oddaj

3 ampularie-ok

20 krewetek red cherry-ok,ale mnożą się szybko więc trochę możesz gdzieś rozprowadzić

6 krewetek amano-ok

40 świderków-zredukuj ich liczbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rafa9 z opisu to moja ilość rybek z tym że , -1 neon wczoraj padł bez oznak chorobowych.

Do jakiej ilości zredukować świderki ?

Wogóle ich nie widać w akwa. bo siedzą w żwirku , dla albinosków znajdę nowy dom .

Ramirezki to parka ,co do Redek to nie boję się plagi bo Ramirezek samiec ciągle poluje na maluchy a reszta ginie niestety w filtrze .

Dlatego też kupiłam Amano co prawda się nie rozmnożą , ale są duże i radzą sobie z napastnikiem Ramirezem :)

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi na pewno nie ma 40 i nie tak łatwo je wyłapać a nawet jeśli zostanie 4-6 po i tak za miesiąc będziesz ich znowu przedszkole :roll:;) U mnie się nawet w malutkim słoiczku z lodowatą wodą rozmnażały :roll:

A ja miałam kilka i nie mam już nic chyba :( ... a tak chciałam mieć świderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam ich na tyle, że w dzień 2-3 zawsze były na widoku. Teraz ich od dawna nie widze. Mam też jedną helenkę, 3 neritiny i kilka zatoczków.... Ale moje akwarium nie ma chyba sprzyjających warunków do rozmnażania się ślimaków, bo po pierwszej pladze zatoczków na samym początku... ilość ślimaków jest stała lub malejąca... jakoś się rozmnażać nie chcą u mnie ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...