Skocz do zawartości

[27l] - kostka aktualizacja str 5 "Tree of life"


ziulko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie rozumiem jednego. Masz fajne akwarium OW, super podłoże, ciekawe oświetlenie itd. a nie masz w ogóle planu jak to akwarium ma wyglądać. Kamienie są ok ale są wg mnie źle ułożone i brakuje jeszcze kilku (szczególnie różnej wielkości). Sprawa nawożenie CO2 też jest nieuregulowana ;/ szkoda, bo w takim wypadku jestem pewien, że raczej nie osiągniesz tego o czym marzyłeś.

Ale jeszcze nie zalałeś i wszystko można zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego. Masz fajne akwarium OW, super podłoże, ciekawe oświetlenie itd. a nie masz w ogóle planu jak to akwarium ma wyglądać. Kamienie są ok ale są wg mnie źle ułożone i brakuje jeszcze kilku (szczególnie różnej wielkości). Sprawa nawożenie CO2 też jest nieuregulowana ;/ szkoda, bo w takim wypadku jestem pewien, że raczej nie osiągniesz tego o czym marzyłeś.

Ale jeszcze nie zalałeś i wszystko można zmienić ;)

Mi coraz bardziej podoba się właśnie taki układ kamieni może dojdą jeszcze ze 2 jakieś mniejsze z przodu. Nawozić CO2 będę bimbrownią i Easy Carbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Masz co2? Za mało masz roślin!

 

Pisałem Ci wcześniej abyś sobie wszystko przygotował.

Mam ADA Amazonia Powder w swoim akwarium. I wiem jak jest to wymagające podłoże.

Jak zostawisz to akwarium tak jak teraz jest, to do miesiąca robisz restart, bo z nitek nie wyjdziesz.

 

Dosadź roślin, rób bimbrownię i to najlepiej już. Dolej wody :P

 

Z ocena poczekam aż się rozrośnie. Ale nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podmieniłem dziś ok 50% wody w akwa trochę przyciąłem henia bo rośnie w górę. Tak zastanawiam się czy nie zmienić eleocharisa vivipara z 3 planu na jakąś inną roślinę. Co moglibyście polecić na 3 plan?? Po glonach już nie ma śladu terapia zwiększonej dawki Easy Carbo i Kallium Potasium z Easy Life zrobiły swoje :> może też krewetki (5 red cherry i 2 amanki) pomogły. hmmm tylko teraz mam problem z podwyższonym no2 bo test wykazuje coś w okolicach 2 co może być tego przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Nadchodzi nowe :okok: jeszcze niestety nieskończony korzonek jest bo dopiero dziś zamawiam weeping moss i rotale wallichi którą posadzę w okolicach grzałki. Chcę zamówić ze sklepu roślinyakwariowe.pl czy miał ktoś z was doświadczenia z zakupem tam roślin??

Jeśli jeszcze nie kupiłeś roślin to polecam Ci ten sklep. Mają bardzo ładne i zdrowe rośliny. Zawsze jak kupowałem nigdy nie miałem problemów z przyjmowaniem się roślin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chciałbym przedstawić wam aktualizacje mojej kostki:

Akwarium 30x30x30 27l OW

Filtr Aquael FZN-1 ceramika + wata Sera

Światło 2x11W Aquael Ecoline

Ogrzewanie Aquael Easy Heater 50W

Podłoże ADA Amazonia II Powder

Nawożenie ADA Brighty K + ADA Green Brighty Step 2, zestaw nano CO2 1b/2s

Flora eleocharis parvula, mały henio, microsorium, weeping moss, flame moss, rotala wallichi

Fauna kilka/naście krewetek red cherry, 2x otosek.

Ozdoby korzeń

Wszelka konstruktywna krytyka mile widziana Cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

ps. Czekam na fotki z przycinki ;)

Ja czekam, aż będzie próbował wyrwać tego elośka z Ady :D :D

 

Akwa ładnie się rozrasta, oby tak dalej. Widzę, że zainwestowałeś trochę kasy z nawozy a ADA. To dobrze, to podłoże niestety nie wybacza błędów. Pamiętaj o regularnym podawaniu co2 pod jakąkolwiek postacią. Inaczej robi się syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...