Skocz do zawartości

Brak młodych kreweci.


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krewetki babaulti i RC. Są same w akwarium 25 litrów. W sumie jest ich około 15. Zastanawia mnie fakt czemu się nie rozmnażają? Kumpel mi mówił, że on kupił sobie 10 RC i po 4 miesiącach już miał ich pełno. A u mnie nic. Widzę jajka gdzie niegdzie, ale młodych ani śladu. Mam już je od gdzieś 2-3 miesięcy. Powiedzcie mi co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, nie są ze sklepu :) Jakbym miał w sklepie kupować to bym zbankrutował. Babaulti kupiłem na allegro od gościa takiego, a RC kupiłem od kumpla.

 

W galerii krakowskiej w zoologu 10 zł za RC. Masakra. Za tyle to bym sobie kupił 100 RC albo jeszcze innych. Powariowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodam co do filtra, jak tu słusznie ktoś dopytywał a nadal nie odpowiedziałeś. Krewetki lubią rodzić młode przy filtrze...a takie świeżo urodzone maleństwa były by przez niego w jedną chwilę wessane i pod ciśnieniem zginęły by na gąbce jeśli bardzo gęsta- rozkład takich maleństw następuję tam tak szybko że nic dziwnego że nie znalazł byś nawet martwych. natomiast jeśli gąbka w filtrze jest zbyt gruboziarnista to dodatkowo wciągnięte były by w jej pory i tam zginęły.

 

Ale to tylko taka możliwość.

Skoro wspomniałeś że krewecie u Ciebie gubią jajka po jednym dniu to Huuboss najprawdopodobniej ma rację.

Bo co do tego, że masz wśród samiczek również samce to jesteś pewien tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Napewno mam samce i samice. To nie tak, że z dnia na dzień. Źle się wyraziłem. Ale powiedzmy w poniedziałek obserwuję, że jedna samiczka z babaulti ma jajka i tylko ona żadna inna. Przychodzi powiedzmy czwartek i widzę, że żadna nei ma jajeczek. A co radzicie z tym filtrem? założyć pończochę? Czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrzucanie jejeczek niemal że z dnia na dzień...biorąc pod uwagę że samiczka normalnie nosi je około 3 tygodni.

Co do filtra(wewnętrznego) to przy krewetkach zaleca się zdjęcie obudowy gąbki a gąbkę stosuje się o bardzo małej granulacji. Czasami trzeba z tym pokombinować bo często gąbka jest utrzymywana w filtrze wyłącznie przez obudowę..no ale dla bezpieczeństwa kreweci się opłaca.

Zastosowanie pończochy też może być, chociaż według mnie to wlot szybko się zatka i będzie trzeba to często udrażniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie 2 krewetki wydały na świat potomstwo. U pierwszej trwało to 2tygodnie i 6dni, u drugiej trochę ponad 3 tygodnie. Niedługo powinna trzecia.

Jak mówiłem wcześniej, sprawdź parametry wody, bo jeżeli krewetka nawet tygodnia nie donosi to filtr raczej żadnych młodych nie wciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...