Jump to content

gupik płetwy!!!!


misieqq25
 Share

Recommended Posts

Obyś sobie kupił płodne w sklepie.Rzadko,które ze sklepu się rozmnażają.Była już o tym mowa.Przypominam.

1. Co wnosi to do tematu "płetwy"?

 

2. Możesz przybliżyć o co Ci chodzi? Gupiki to najpłodniejsze ryby hodowane w akwariach jakie znam.

Link to comment
Share on other sites

akwarium mam 25 litrowe nie mam miejsca na większe;/

posiadam 1x samica pawie oczko i 2 samce

posiadam 3 roślinki 1 większa 2 mniejsze jak się nazywają to nie wiem bo takie polecili mi w sklepie oraz korzeń z mchem

Filtr Aqua el turbo 350 oczywiście grzałka tez jest i oświetlenie

Link to comment
Share on other sites

Więc jeśli chodzi o układ płci to postaraj się dać 4-5 samic i 2 samce- nie więcej, bo na ten litraż więcej być nie powinno. Dołóż roślin- szczególnie pływających (np. pistię , wgłębkę) żeby przy powierzchni wody samice miały też jakiś kąt do schowania się, odpoczęcia od samców, odstresowania się, urodzenia ewentualnych młodych. Dołóż też roślin łodygowych, niech trochę dzielą akwa żeby Gupiki mogły się rozmijać , może będą mniej agresywne w stosunku do siebie.

 

Swoją drogą wiem, że dla Gupików minimalny litraż określa się jako 25l ..wiem że tak się je trzyma, sama również miałam je w 25l...a czasami nadal jak oddzielam niektóre na sprzedaż to tymczasowo młode lądują w 25l..jednak one naprawdę potrafią nieźle rosnąć.. samiczki spokojnie dorastają do 7cm więc nic dziwnego, że uznają iż za mało miejsca im w zbiorniku i atakują resztę obsady. -to tylko taka obserwacja moja.

Link to comment
Share on other sites

Gupiki z reguły to spokojne ryby,ale zdarzają się czasem osobniki nieco bardziej agresywne,w tym wypadku ja tych dwóch samców nie widzę ponieważ ten agresywniejszy nękałby dalej drugiego samca, a to przecież problemu nie rozwiązuje.

Proponuje:

1.Oddać tego gupika który obgryza płetwy i kupić innego,oczywiście dokupując jeszcze dwie samicę.

2.Zostawić jednego samca.

3.Dołóż trzeciego samczyka zwiększając liczbę samic do 3lub4samic,agresja tego agresywnego samca może się zmniejszyć mając większą konkurencję.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...