Skocz do zawartości

moje własne 200l - obsada


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam kupić akwa 200l 100 x 40 x 50 (dł. x szer. x wys.) i mam pytanie czy taka obsada może być:

- 2pary skalarów (na początek kupiłbym 6 małych skalarów żeby mi się w pary dobrały)

- harem pielęgniczek kakadu (1+3)

- jakąś rybkę ławicową (myślałem o danio ale jak macie coś innego ciekawego z wyjątkiem razborek i neonów to piszcie)

- bocje karłowate i bocje siatkowane (nie wiem po ile by ich musiało być jak chciałbym mieć obie, napiszcie też po ile bym mógł mieć siatkowanych bez karłowatych i na odwrót bo zawsze mogę którejś nie dostać)

 

1. czy to dobra obsada?

2. czy mógłbym mieć więcej skalarów albo 2 haremy kakadu?

 

DO MODERATORA: PRZEZ PRZYPADEK NAPISAŁEM TU A NIE TEMACIE OD 180L DO 240L ZA PRZENIESIENIE DO W/W BĘDĘ WDZIĘCZNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poczytaniu też na innych forach że bocje nie mogą być z pielęgnicami i że 2pary skalarów to za dużo zrobie tak:

- 4x skalar (jak się dobiorą w pary zostawię jedną parkę)

- 1harem pielęgniczek kakadu (1+3)

- 20x bystrzyk ozdobny

- 6x otosek

- 6x kirysek pstry

 

Nie ukrywam jednak że chciałbym mieć 2pary skalarów. Naprawdę nie można trzymać tyle skalarów w akwa? zawsze mogę zmniejszyć ilość bystrzyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. ale zawsze jest ryzyko że skalar może ścigać a nawet zjadać małe ryby. Kupujesz młode skalary :?: Jak tak to się przyzwyczają do ryb małych i nie powinny je atakować ;)

Pomyśl nad większą liczbą kirysków i otosków ;)

 

EDIT:

Kiryski czarne to odmiana kiryska spiżowego a tak dokładniej to Corydoras aeneus "Black Venezuela" mogą być ale są większe od pand i w tedy będzie można ich trzymać mniejszą ilość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstre mi się podobają i co z tego że pospolite. jak jakiś zdechnie to będzie łatwiej dokupić. zależy też bo już nieraz widziałem odmiany kirysków których nie ma w encyklopediach więc jak zobacze inne co mi się bardziaj podobają to kupię inne. podobają mi się też strumieniowe ale nigdzie ich nie widziałem. a skalary są jeszcze młode nie mają więcej niż 6-8cm. to kirysków i otosków kupiłbym tak po 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć dwie pary w 200l lecz nie wolno "przeginać" z resztą obsady ;)

więc postanowiłem wziąść 2pary skalarów jak już zresztą wcześniej pisałem. czyli mała korekta obsady.

- 2pary skalar

- harem kakadu 1+3

- ok.10x bystrzyk ozdobny

- 6x kirysek pstry, panda, strumieniowy

- 6x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. podobają mi się też strumieniowe ale nigdzie ich nie widziałem.

Ja je widziałem tylko tutaj:

http://www.bajcik.pl/index.php?cPath=186_203&sort=1a&page=6

http://www.bajcik.pl/index.php?cPath=186_203&sort=1a&page=5

Są tu także róże gatunki kirysków, srumieniwych akurat nie ma :evil: , ale niedawno jeszcze były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja bym może jednak wywalił skalary i zrobił tak:

- 1para p. ramireza

- 1harem p. kakadu (1+3)

- p. trójpręgie (1+3)

- ok. 25-30 bystrzyków ozdobnych

- 8x kirysek

- 8x otosek

 

czy to nie będzie za dużo pielęgniczek? i jak te gatunki dostosowują się do jakichkolwiek zmian środowiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że kakadu oraz ramirezy wolą raczej wodę kwaśną miękką,,,,,, chodź czytałem także o chowach tych ryb w wodzie o ph 8 i twardej gdzie obydwa te gatunki się wybarwiły,,,,,, dobrały w pary/haremy tyle że nie przystąpiły do tarła,,,,

 

Ja bym już tam tych trój pręgich nie pakował,,, w przeciwieństwie do tych ryb wyżej jest to dużo bardziej wrażliwa ryba na parametry wody i jej gwałtowne zmiany,,,, zresztą nie słyszałem o jej chowach w wysokim ph,,,, bo woli wodę miękką ,,, a za to czytałem o problemach z jej zdrowiem przy najmniejszych nawet wahaniach parametrów czy czystości akwa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...