Skocz do zawartości

Akwarium 300L Pielęgnica zebra:) pomóżcie


Marcu186
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zrób jakieś fajne akwarium z paroma większymi pielęgnicami , lub pielęgniczkami , daj do tego ławice czegoś małego plus ekipę sprzątającą , posadź zielsko i ciesz się życiem. Co do p. zebry , ani to kolorystycznie piękne , ani to spokojnie , więcej z nimi będziesz miał kłopotu niż satysfakcji , do tego mnożą się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś trzymać dwie lub trzy parki Pielęgnic Zebra i dwie parki innych Pielęgnic. Wpisz na Superakwarium.pl w wyszukiwarce "Pielęgnica" i zobacz, które Ci się podobają. Oczywiście nie wszystkie się nadają. Na dno byłyby świetne Kiryśniki i jakiś Zbrojnik. A skąd jesteś w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kiedy miałem zebry to trzymałem je z mekkami tylko musisz wziąść pod uwage że obydwa gatunki są bardzo łatwe w rozmnażaniu i bardzo szybko baniak może ci się zapełnić , tak samo jak to w miare spokojne ryby potrafią być bardzo agresywne podczas tarła i narobić szkód w baniaczku co do "sumów"

polecam Kiryśnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mi się uda dostać te pielęgnice to je kupie i wpuszczę do akwa lecz ciężko jest je dostać w moim rejonie lecz z pyszczakami jest wręcz przeciwnie i tak akwarium już "żyje" wszystko jest w jak najlepszym układzie porobiłem groty z kamieni wsadziłem rośliny korzenie wszystko jest podłączone czekam jeszcze na tło struktualne i tak co do tych pyszczaków:

mam 300L akwa i wymyśliłem taka obsadę:

Pseudotropheus saulosi - 4+6

Labidochromis caeruleus "Yellow" - 10 szt

co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wez jeszcze pod uwage, ze zebry to naprawde straszne terorystki i watpie zeby z kimkolwiek zyly w zgodzie... Meeki moim zdaniem nie dadza sobie rady z zerbrami, malo ktore pielegnice dadza sobie z nimi rade szczegolnie w okresie tarla, zrobisz jak uwazasz, ale naprawde wez pod uwage agresywnosc tych ryb. I, rozmnazanie co chwila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...