Skocz do zawartości

Pyszczak


AsFeron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Okey rozumiem, powiedz mi jeszcze jak wygląda u Ciebie sytuacja z NO2, zbiornik masz świeży czy ostały?. Niewłaściwy poziom NO2 powoduje negatywne zjawiska w tym podrażnienia, może stąd to ocieranie.

Inna możliwa przyczyna to karmienie, tzn. jeżeli karmisz granulatami to przed podaniem należy je namoczyć, bo nienamoczone pęcznieją w przewodzie pokarmowym i też wywołuje to podrażnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że o stężeniu NO2 nic mi nie powiesz więc wnioskuję że nie masz testerów do badania pomiaru odczynu wody. Jeżeli takiego nie posiadasz to zalecam kupić jak najszybciej i zrobić pomiar. Odnośnie ,,granulatów'' to chodzi mi bardziej o pokarm w formie ,,małych kuleczek'' bądź też,,małych tableteczek'' jak kto woli ;). Jeszcze jedno mam pytanie odnośnie karmienia ,jak często i w jakich ilościach podajesz rybkom pokarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się zrobić tak jak napisałem wcześniej. Mrożonkę podawaj 1 -2 razy w tygodniu. Tabletki przed podaniem niech się trochę zmoczą. Oczywiście nie przekarmiaj, podawaj w małej ilości i zobaczymy co będzie po tygodniu. Tutaj na forum jest dużo działów dotyczących karmienia ryb, poczytaj sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych ryb powiadasz? a to ciekawe, to można wiedzieć, jakie to pyszczaki, z jakimi innymi rybami pływają i w jakim litrażu? O parametry nie pytam, bo pisałeś, że nie wiesz. I proszę nie mylić pojęcia tabletka a granulat, dla niewtajemniczonych, granulat jest podobny do ziarenka kawy rozpuszczalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...