Skocz do zawartości

który filtr lepszy?


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie chinczyka on pobiera ponad 40 wat mocy a tetra 13 wat

 

jak masz watomierz to sobie zmierz chinczyka !!!!!!! i przelicz ile to na miesiąc złotówek !!!!!

Watomierz tu do niczego nie potrzebny, wystarcza kalkulator.

O ile się nie mylę różnica w rachunkach przy jednym filtrze, a drugim to mniej niż 10zł.

Jak liczyłem różnicę na szybko to mi wyszło 8 coś. No to nie jest majątek.

 

A ten:

model bez lampy o wydajności 1000l/h hw-302

Pobiera dużo mniej energii.

 

Samo dobre oświetlenie takiego zbiornika to 100W+grzałka 100-200W... więc czy filtr ma 17W, czy 40W to nie duża różnica. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chinczyka on pobiera ponad 40 wat mocy a tetra 13 wat

 

jak masz watomierz to sobie zmierz chinczyka !!!!!!! i przelicz ile to na miesiąc złotówek !!!!!

Z tego co kiedys słyszałem Chińczyki podają ilość W przy założonych koszach z wkładami, a Tetra, JBL itd. raczej nie. Kiedyś czytałem wypowiedź człowieka, który był testerem wszystkich filtrów typu "made in China".

 

Nawet jeśli nie to co to za różniaca 27W? Wiele osób ma w domu plazmy, które pobierają 600W i nikt nie narzeka ;) Wystarczy wyłączać światło za każdym razem jak się wychodzi z pokoju i na jedno wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę różnica w rachunkach przy jednym filtrze, a drugim to mniej niż 10zł.

Jak liczyłem różnicę na szybko to mi wyszło 8 coś. No to nie jest majątek.

Te 8 PLN to jest stówka rocznie. Można tę stówkę dołożyć i kupić np. EHEIM Professionel 2224. Po roku różnica się zwróci, a filtr będzie bezawaryjnie pracował długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze filtra oprócz względów ekonomicznych (jak zużycie energii,cena zakupu,częstość czyszczenia)zawsze należy brać pod uwagę takie sprawy jak typ zbiornika ,obsada i zwykłe plany na wyrost.

Przypominam też że prawidłowa filtracja nie polega na przewalaniu jak największej ilości wody na sekundę.dodatkowe gadżety w filtrach jak UV czy grzałka (całkowicie jak dla mnie zbędne,według zasady jak coś jest do wszystkiego to raczej jest do niczego,którą szanuje).

Dla mnie podstawowym kryterium jest zawsze jak największa pojemność zbiornika filtra,największa powierzchnia wkładów filtracyjnych, rozsądny pobór energii i cena.Filtr zewnętrzny nigdy nie jest za duży ale może być za to za mały.przepływ wody na filtrach na wyrost można zawsze zmniejszyć.

(do Twojego zbiornika 7 l filtra bym nie kupił,obojętnie jakiej marki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...