Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 13litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam już 2 akwaria w domu (112l i 54l).

Znalazłem w domu akwarium 13litrów(32,18,23).

Więc zamierzam je założyć które będzie "ekspertem".

W domu także mam 1 świetlówkę 8W(T5) i oprawki bryzgoszczelne(co daję 0,6W/l),grzałkę 25W i filtr gąbkowy.

I moje pytanie jakie kupić podłoże żeby było dobre i nie trzeba było wlewać nawozów??Mogę wydać ok 70zł,i co jeszcze kupić żeby wszystko ładnie rosło??zamierzam tam mieć mchy i glosie heńka i jeszcze jakieś ładne:)

Mam jeszcze jedno pytanko czy mogę trzymać w tak małym akwarium krewetki red cherry oraz amano??

Aha a co się stanie jak nie będę podawał co2 przy takim świetle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie akwarium amano się nie nadaję tylko Red Cherry ;) Jak nie chcesz dużo to władować kasy to możesz dać zwykły drobny bazalt ;)

Jak nie będziesz podawał CO2 przy takim świetle to szybko będziesz miał problem z glonami ;)

Aha a ile mogę dać red cherrów??Pisałem że na podłoże to moge dać 70zł,więc chyba cos lepszego się znajdzie niż bazalt to takiego małego akwarium?? 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o ASII+??

Bardzo dobre podłoże, długo zaopatruję rośliny w potrzebne dla nich pierwiastki dla mnie jest super ;)

Możesz też pomyśleć o specjalnym podłożu dla krewetek Schrimp Sand które wchłania szkodliwe substancje np. amoniak. Jednak ciężko je znaleźć tu jednak masz taką aukcję ;) :

http://allegro.pl/item1181849649_shrimp ... a_art.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że ciężko je znaleźć to bym się kłóciła- bo u mnie w zoologicznych Schrimp Sand jest pod dostatkiem, a ciężko o AS II :D

Ale jeżeli bierzesz je, to stawiaj na czarne ;)

 

Ta grzałka jest z termostatem? bo jeżeli ona ma 25W to musi być stosunkowo duża jak na to akwarium (nawet nie wiem czy nie większa niż ono jeżeli chodzi o samą jej długość) a filtr gąbkowy też swoje zajmuje. Przymierzałeś już wszystko razem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że ciężko je znaleźć to bym się kłóciła- bo u mnie w zoologicznych Schrimp Sand jest pod dostatkiem, a ciężko o AS II :D

Ale jeżeli bierzesz je, to stawiaj na czarne ;)

 

Ta grzałka jest z termostatem? bo jeżeli ona ma 25W to musi być stosunkowo duża jak na to akwarium (nawet nie wiem czy nie większa niż ono jeżeli chodzi o samą jej długość) a filtr gąbkowy też swoje zajmuje. Przymierzałeś już wszystko razem? :P

Tak ta grzałka jest z termostatem,ale chyba zamiast tego filtru gąbkowego kupie kaskade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...