Jump to content

Wibracje akwarium


ShenLi
 Share

Recommended Posts

Chciałem się z Wami skonsultować w nietypowej sprawie, mianowicie mieszkam blisko drogi szybkiego ruchu, kiedy przejeżdżają ciężaròwki wytwarzają mi się w domu wibrację (tylko bez przesady nie takie że szklanki tańczą mi po stole :) ) w związku z tym wibracje przenoszą się z podłogi także na szafkę i akwarium, i tu mam pytanko czy takie zjawisko bardzo szkodzi szafce i szkiełku?

Link to comment
Share on other sites

Troszkę się zmartwiłem twoją odpowiedzią, mam nadzieję że u mnie do tego nie dojdzie, tak jak pisałem wcześniej drgania nie są duże ale da się je wyczuć. Myśle że pociąg powoduje dużo większe. Wcześniej miałem baniaczki tylko że mniejsze i nic im nie było, a teraz martwie się bo ten jest znacznie większy :/

Link to comment
Share on other sites

Czy na tej mikrogumie szafka z akwa się nie buja? Ja mam tylko podłożoną płytę wiórową 20mm pod szafkę bo całość musiała by stać na panelach podłogowych, a bałem się że mogą się rozjechać, poza tym szafka ma co najmniej 8 gumowych nóżek, tylko raczej z dość twardej gumy ale zawsze to coś :) (pocieszam się jako mogę :) ) Tir za tirem jeździ tylko czasem, szczególnie w porach wieczornych i tu ciekawostka wibrację występują przeważnie jak jadą z dość znaczną prędkością i chyba bez ładunku bo wtedy cała naczepa podskakuję na tej super dziurawej nawierzchni :)

Link to comment
Share on other sites

Mogę je przykręcić z boku jakoś? Bo z tyłu jakoś chyba nie da rady ze względu na węże i inne bajery szafka jest odsunięta od ściany i jak to zrobić z zalanym akwarium? :( Poradźcie jeszcze czym i jak to przykręcić? (na wierzch ściany jest położony karton -gips)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No i niestety nacieszyłem się akwarium 1,5 miesiąca :( nadpękło na szczęście od góry przy spoinie. Dużo wody się nie wylało, co nie zmienia faktu że moja przygoda z akwarystyką zakończy się na jakiś czas dopóki nie zmienię lokum na jakieś inne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...