Skocz do zawartości

Krewetkarium - początek


lolololo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Akwarium - ok. 12l

Oświetlenie - 2x24w GROLUX i AQUASTAR, jednakże nie świeci bezpośrednio nad akwa.

Grzałkę mam, ale nie zastosowałam.

Filtr - HJ 111B

Podłoże - 2l żwirku akwarystycznego

Rośliny - Roślinka którą dostałam wraz z krewetkami. W przyszłym tygodniu dojdą do mnie 4gatunki mchów i zastanawiam się nad kupnem jednej Gałęzatki.

Patyczki pochodzą z akacji. Wyczytałam że mogą być i nie szkodzą rybom. Była sucha na wiór, zeskrobałam korę, wygotowałam i moczy się w akwarium już tydzień. Puki co, nie zaobserwowałam pleśni.

Zwierzaki - 14 krewetek. Jedna z nim wyleniała, bo pancerzyk unosi się w wodzie.

 

Bardzo proszę o ewentualne wskazówki. Dopiero zaczynam przygodę z krewetkami :P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchy jutro lub pojutrze powinny dojść, ale wprowadziłam kolejne, generalne zmiany.

Zmianą główną to zamiana patyków na korzeń zakupiony w sklepie zoologicznym i dodanie kilku roślinek tego samego gatunku.

Doniczka najprawdopodobniej zniknie. Zobaczymy jak z tymi mchami będzie. :P

 

Dołączona grafika

 

Krewetkom od razu się spodobał. :oops:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny korzeń kupiłaś. Akwarium coraz ładniejsze. Roślinki jednak posadź może w grupach gatunkami, będzie ładniej niż tak porozrzucane. Jednym gatunkiem możesz przysłonić filtr, więc będzie ciut z przodu a drugi gatunek na tył, bo to roślinki dość wysokie..na przód będziesz wtedy miała miejsce na mchy.

 

No i jeszcze jedna myśl mi się nasunęła ...zdejmij obudowę zewnętrzną z fitra- tą co gąbkę osłania i zostaw samą gąbkę.. bo inaczej jak zaczną Ci się rodzić małe krewetki to będą wciągane przez filtr, tam zginą. Nie wiem jak jest w tym filtrze gąbka, ale jeśli zbyt gruboziarnista, to trzeba ją też zamienić na gęstą, będzie co prawda trzeba częściej czyścić ale przynajmniej noworodki krewetek nie będą wciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra to będzie problem.

Gąbka jest gruboziarnista. Zdjąć osłony nie mogę, bo ta osłona utrzymuje gąbkę.

Mogę jedynie nałożyć na osłonkę lub na gąbkę jakąś siateczkę z drobnym oczkiem (rajstopy? :P).

Widziałam też że niektóre osoby taką gąbkę zastępują gąbką do mycia naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ramach cięcia kosztów też w jednym akwa przy filtrze mam zwykłą gąbkę-właśnie od zmywaczka gąbkowego..spisuje się nieźle..malutkie krewetki lubią na niej przesiadywać...no ale jeśli nie będziesz zdejmowała obudowy z filtra (tylko zastosujesz rajstopę na wierzch) to wtedy nie musisz dawać takiej gęstej gąbki.

Ja właśnie kupiłam filtr do nowo stawianego akwarium i chyba taki mniej więcej jak Twój...ale zmienię gąbkę i będę kombinowała jak ją przymocować do filtra bez osłony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę się zmieniło od tamtego momentu i prezentuje wam zmianę która tak zostanie (a przynajmniej do momentu wymienienia na większy zbiorniczek jeśli zajdzie taka potrzeba Dołączona grafika ).

Akwa przeniosłam z podłogi na komodę więc zmieniło się oświetlenie. Teraz muszę zakupić dobre oświetlenie. :roll:

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się nad nocnym oświetleniem

Puki co zastosowałam latarkę na korbkę (1min kręcenia 60min świecenia jedną diodą). Jednakże nie jest to takie fajne kręcenie przez kilka minut - wbrew pozorom ręce opadają, zaś z drugiej strony dobre ćwiczenie :D

Planuję zrobić jakieś nocne oświetlenie z dwóch mocnych białych diod.

Niestety zdjęcie nie ukazuje tego w pełni okazałości. Akwa jest dużo bardziej oświetlone niż ukazuje faktycznie zdjęcie.

Na żywo jak dla mnie wygląda rewelacyjnie :P.

 

Dołączona grafika

 

A to sreberko jest zaczepione na kartonie. Chodzi o osłonę elektryki które jest zaraz za akwarium, bo jak widać nie mam żadnej pokrywy.

Przy okazji, jeśli ktoś znalazł jakiś temat kto i jak zrobił pokrywę, będę wdzięczna za przekazanie linku. :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i ładny baniaczek, super się obserwowało jak się zmienia od pustego i przybywa tego wszystkiego, krewecie będą teraz happy.

 

Sporo osób stosuje rajstopkę na filtr żeby krewetek małych nie wciągał, ja robię tak samo.

 

Życzę powodzenia w dalszej hodowli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...