Skocz do zawartości

Obsada 63l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od razu przepraszam jeżeli dubluję któryś z tematów :P

Stałem się szczęśliwym posiadaczem akwa 63l i mam dylemat tzn. dla krewetek czy dla ryb?

Nie znam się dobrze na doborze ryb ale wykombinowałem coś takiego:

1+1 Pielęgnice Ramireza

5 Kirysków (Panda, Sterby, Lamparcie lub Albinoski)

5 Otosków

7 Danio Perłowe

 

Czy może tak być? Czy coś zmienić, za dużo ryb, za mało?

 

Jeżeli dla krewetek to nie mam pojęcia jakie tam umieścić.

 

Proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski z Otoskami no ok może sobie nie będą w drogę wchodziły :) bo kiryski od dna a otoski rośliny, kamienie ,szyby ale dno tez biorą :) ale można spróbować :) nie powinno być źle :)

 

jeśli chodzi o szt to wszystko ok :) wszystko możesz razem trzymać

 

i do tego krewetki też możesz dorzucić z 7szt Red Cherry np. :)

 

 

dużo roślinek , drobny żwirek na powierzchnię dna (WAŻNE ,większe też mogą być aby nie były OSTRE), i mchy dla krewetek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zamiast kilku RC mogę dodać jakieś inne krewetki? Nie koniecznie amano bo to "szczury"... ;)

2. To samo pytanie do Danio Perłowego, jakie inne ryby? np. Rasbory klinowe?

3. Czy do w.w obsady mogę dorzucić 1x Helenkę

4. Wiem że jak na 63l to już dużo ryb zaproponowałem ale czy można dodać tam coś jeszcze? Nie chce mieć zupy rybnej ale im więcej gatunków tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zamiast kilku RC mogę dodać jakieś inne krewetki? Nie koniecznie amano bo to "szczury"... ;)

2. To samo pytanie do Danio Perłowego, jakie inne ryby? np. Rasbory klinowe?

3. Czy do w.w obsady mogę dorzucić 1x Helenkę

4. Wiem że jak na 63l to już dużo ryb zaproponowałem ale czy można dodać tam coś jeszcze? Nie chce mieć zupy rybnej ale im więcej gatunków tym lepiej :)

1. Nie rozumiem pojęcia szczury :zamieszany: Krewetki jak krewetki. Możesz mieć np. ze znanych też babaulti ;)

2. Oczywiście w tak małym akwarium tylko 1 stado ;) Razbory z rodzaju Trigonostigma mogą być wszystkie oprócz właśnie klinowych ;)

3. W tym akwarium możesz mieć max. 6 helenek ;)

4. Właśnie że im mniej tym lepiej. Z ryb bym dał 3 max. 4 gatunki i oprócz nich krewetki i ślimaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie rozumiem pojęcia szczury :zamieszany: Krewetki jak krewetki.

Chodziło mi o to że raczej nie sprzątają po sobie pancerzy, przeganiają inne krewetki a słyszałem od pewnego akwarysty że je trzymał w kranówie i dawały rade :zamieszany:

 

Jeśli chodzi o stadne rybki to rozumiem :) 1 stado w zupełności wystarczy, ile więc Danio Perłowych mogę mieć max w połączeniu z Ramirezkami? Czytałem że te pielęgnice to terytorialne ryby, czy stado nie będzie im bardzo przeszkadzało? To samo pytanie odnośnie otosków i kirysków.

 

Helenkę wolałbym kupić jedną (rozdzielnopłciowe) żeby nie było ich za dużo.

 

Czy są jakieś rybki które polecacie jeśli np. zrezygnowałbym z otosków albo kirysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam czy do tego akwa mógłbym dorzucić (np. zamiast krewetek) raczki Cambarellus patzcuarense. Czytałem że optymalne pH wody to ok. 9 a dla np. Ramierezek do 7... i pytanie nr. 2, czy krewetki Babauti mogę łączyć z raczkami jeśli tak to w jakiej ilości? :)

 

Żeby nie dodawać nowego tematu, czy młode krewetki mogą zostać przez w.w raczki zjedzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...